Najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Tandego! Przekazał je dyrektor Pucharu Świata

- Stan Daniela-Andre Tandego jest stabilny - przekazał dziennikarzom w Planicy dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile, o czym informował także pracujący dla Eurosportu Kacper Merk. Norweg miał fatalnie wyglądający upadek w serii próbnej poprzedzającej pierwszy konkurs w Słowenii.

W czasie serii próbnej przed czwartkowym konkursem Pucharu Świata w Planicy doszło do koszmarnego upadku Norwega Daniela Andre Tandego. Skakał jako trzydziesty i tuż po wyjściu z progu stracił panowanie nad nartami, a powietrze porwało mu lewą deskę.

Zobacz wideo Potworny upadek Tandego w Planicy. "To było bardzo mocne uderzenie"

Fatalny upadek Tandego w Planicy

Skoczek natychmiast napiął całe ciało i przycisnął do siebie ręce, żeby chronić ograny wewnętrzne. Już wtedy wiedział, że skok zakończy się fatalnie. Po 99 metrach lotu 27-letni Norweg runął na bulę, po chwili się od niej odbił i bezwładnie zjechał po zeskoku. Zawodnikiem natychmiast zajęły się służby medyczne i długo opatrywano go na dole zeskoku.

Upadek Daniela-Andre TandegoNorwegowie w szoku po upadku Tandego. "To największy koszmar dla skoczka"

Nowe informacje o stanie zdrowia Norwega. Przekazał je Sandro Pertile

Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania pojawiły się pierwsze oficjalne informacje o stanie zdrowia Norwega. Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile przekazał dziennikarzom w Słowenii, że stan Tandego jest stabilny, a na kolejne informacje trzeba będzie poczekać kilka godzin, o czym pisał także na Twitterze dziennikarz "Eurosportu" Kacper Merk. Tande najprawdopodobniej będzie teraz przechodził dalsze badania w szpitalu.

Daniel Andre TandePrzerażający upadek Daniela Andre Tandego w Planicy. Runął na zeskok

Norwegowie w szoku. "Uderzył głową, upadł z dużej wysokości"

Dziennikarz Joakim Johansen napisał na Twitterze, że skoczkowi po upadku "został podany tlen". - Uderzył głową, upadł z dużej wysokości. To najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć skoczkowi - wskazał były zawodnik i ekspert telewizji NRK, Johan Remen Evensen cytowany przez "Dagbladet". - Co za okropny upadek. Spadł z dużej wysokości i ze sporą prędkością. Wyglądało to fatalnie. Jesteśmy w szoku - dodawał Anders Jacobsen. 

Wracają skoki! Pierwszy konkurs indywidualny w Planicy. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA]Wracają skoki! Pierwszy konkurs indywidualny w Planicy. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA]

W Planicy trwa pierwszy z czterech konkursów indywidualnych, które odbędą się podczas finału obecnego sezonu Pucharu Świata w skokach. Zawodnicy będą rywalizowali jeszcze w piątek, sobotę i niedzielę - w dwóch indywidualnych i jednym drużynowym konkursie. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: