Rusza finał Pucharu Świata w Planicy. Nietypowa godzina lotów! Gdzie oglądać skoki narciarskie? Transmisja TV, stream online

Ostatnie skoki Pucharu Świata w sezonie 2020/21! Pierwsze kwalifikacje w Planicy ruszają już w środę. Nietypowa godzina lotów! Gdzie i o której obejrzeć skoczków? Transmisja TV, stream online

Podczas finału Pucharu Świata, zaplanowanego w Planicy, odbędą się aż cztery konkursy w lotach. Czwartkowy konkurs indywidualny będzie jednym z trzech zaplanowanych tego rodzaju konkursów na Letalnicy w Słowenii. Zanim skoczkowie rozpoczną rywalizację, przejdą oficjalny trening oraz kwalifikacje, zaplanowane dzień wcześniej. 

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Puchar Świata w Planicy. Jak zaplanowano finał skoków narciarskich na skoczni mamuciej?

Czwartkowe zawody nie będą zaliczane do klasyfikacji Planica 7, czyli miniturnieju organizowanego w Słowenii od sezonu 2017/18. Turniej rozpoczną kwalifikacje, które odbędą się w piątek, a do klasyfikacji liczyć się będą także dwa konkursy indywidualne oraz sobotnia rywalizacja drużynowa. Zawody w Planicy przyniosą kibicom wiele emocji. Poza miniturniejem Planica 7 czy Pucharem Świata w lotach poznamy także zwycięzców Pucharu Narodów.

Ryota YamamotoNiewiarygodny skok w Klingenthal! O 2,5 metra lepszy niż rekord skoczni. Z trudem ustał! [WIDEO]

Finał Pucharu Świata nie zmieni niczego w kontekście pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Bezsprzecznym numerem jeden jest Halvor Egner Granerud, który zdobędzie Kryształową Kulę. Kilka dni temu 24-latek wznowił treningi po dwóch tygodniach przerwy. Norweg przeszedł izolację z powodu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. - Jadę tam, żeby jak najlepiej zakończyć ten sezon. Forma nie zniknęła. To była świetna sesja - powiedział.

Piotr Żyła jest w wielkiej formie i ma marzenie, które przeraża. Loty w Planicy nie są mu strasznePiotr Żyła jest w wielkiej formie i ma marzenie, które przeraża. Loty w Planicy nie są mu straszne

Polacy z kolei będą bacznie obserwować Kamila Stocha, który wciąż ma szanse na zdobycie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. Polak traci do Markusa Eisenbichlera przed czwartkowym konkursem tylko 74 punkty.

Puchar Świata w Planicy. Gdzie i o której oglądać pierwsze kwalifikacje? Transmisja TV, stream online

Finał Pucharu Świata w sezonie 2020/21 rozpocznie się od środowej sesji treningowej, która wystartuje o godz. 13:30. Kwalifikacje z kolei ruszą ponad dwie godziny później - o godz. 16:00. Transmisja wydarzenia dostępna będzie na antenie Eurosport 1 oraz w serwisie Player.pl. Relacja na żywo poprowadzona zostanie na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.