Wracają skoki narciarskie! Kiedy i o której oglądać zawody w Planicy? Transmisja TV

Już w środę 24 marca wracają skoki! Ostatni raz skoczkowie rywalizowali na przełomie lutego i marca na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Teraz przyszedł czas na finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy. Gdzie i kiedy oglądać skoki? Transmisja TV, stream online.

Sporo wolnego mieli ostatnio skoczkowie narciarscy. Ostatnia rywalizacja miała miejsce na MŚ w Oberstdorfie na przełomie lutego i marca. Polacy zdobyli tam dwa medale. Najpierw Piotr Żyła w pięknym stylu wywalczył złoto w rywalizacji indywidualnej na skoczni normalnej, a później Polacy zdobyli brązowy medal w rywalizacji drużynowej na dużej skoczni. Teraz zgodnie z tradycją przyszedł czas na finał Pucharu Świata w Planicy

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Zbliża się finał Pucharu Świata w Planicy. Czy Polscy skoczkowie utrzymali wysoką formę z Oberstdorfu?

W zeszłym tygodniu trener polskiej kadry Michal Doleżal ogłosił kadrę na finałowe zawody w Planicy. Obyło się bez niespodzianek, bo reprezentować nas będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. Polakom obiekt w Planicy kojarzy się bardzo dobrze. Po trzy razy wygrywali tam Kamil Stoch i Adam Małysz, a w 2019 roku udało nam się zwyciężyć nawet w rywalizacji drużynowej. 

W związku z odwołaniem norweskiego turnieju Raw Air w Planicy odbędą się aż trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Pierwszy odbędzie się normalny konkurs indywidualny w czwartek, a od piątkowych kwalifikacji konkursy będą się odbywać w ramach turnieju Planica 7. Skocznia, na której będą się odbywały zawody, czyli Letalnica jest obiektem mamucim, drugim największym takim na świecie zaraz po norweskim Vikersundbakken. Punkt konstrukcyjny Letalnicy znajduje się na 200. metrze. Rozmiar obiektu to z kolei 240 metrów. Rekord wynosi 252 metry i należy od 2019 roku do Japończyka Ryoyu Kobayashiego.

Najważniejsze rozstrzygnięcie w Pucharze Świata znamy już od dawna. Zdobywcą Kryształowej Kuli zostanie Norweg Halvor Egner Granerud, który zdeklasował w tym sezonie resztę stawki. Ale na najważniejszej imprezie tego sezonu, czyli mistrzostwach świata, wystąpił tylko w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni, w którym zajął 4. miejsce oraz w konkursie drużyn mieszanych, gdzie Norwegia wywalczyła srebro. Później jednak otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19 i musiał się wycofać z dalszej rywalizacji. Teraz jest już zdrowy i z pewnością zobaczymy go podczas zawodów w Planicy.

Finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy. Gdzie i kiedy oglądać? Plan zawodów.

Środa, 24.03.2021
14.00 - Oficjalny trening
16.30 - Kwalifikacje [Eurosport 1, Eurosport Player]

Czwartek, 25.03.2021
14.00 - Seria próbna
15.00 - Konkurs indywidualny [Eurosport 1, Eurosport Player, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl]

Piątek, 26.03.2021
13.30 - Kwalifikacje (Planica 7) [Eurosport 1, Eurosport Player]
15.00 - Konkurs indywidualny (Planica 7) [Eurosport 1, Eurosport Player, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl]

Sobota, 27.03.2021
9.00 -Seria próbna
10.00 - Konkurs drużynowy (Planica 7) [Eurosport 1, Eurosport Player, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl]

Niedziela, 28.03.2021
9.00 - Seria próbna
10.00 - Konkurs indywidualny (Planica 7) [Eurosport 1, Eurosport Player, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.