Niewiarygodny skok w Klingenthal! O 2,5 metra lepszy niż rekord skoczni. Z trudem ustał! [WIDEO]

Japoński kombinator, Ryota Yamamoto, osiągnął niewyobrażalne 149 metrów na skoczni w Klingenthal - o 2,5 metra więcej niż wynosi oficjalny rekord skoczni Michaela Uhrmanna. Japończyk ledwo zdołał ustać swoją próbę.

Choć w Pucharze Świata skoków narciarskich trwa aktualnie przerwa przed ostatnimi zawodami w słoweńskiej Planicy, skoków nie brakuje. W ubiegły weekend odbyły się kolejne zawody kombinatorów norweskich, w niemieckim Klingenthal.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Tam niebywałą próbą zabłysnął Ryota Yamamoto. Japoński kombinator wykorzystał świetne warunki - wiatr wiał z siłą blisko 2 m/s pod narty - i osiągnął aż 149 metrów. Yamamoto ledwo ustał swój skok, ale zdołał uniknąć podpórki. Pobił tym samym o 2,5 metra rekord skoczni należący od 2011 roku Michaela Uhrmanna. Jego osiągnięcie jednak nie zostanie uznane za rekord skoczni, ponieważ liczone są tylko skoki wykonane w ocenianych seriach podczas konkursów Pucharu Świata w skokach.

Zobacz niesamowity skok Yamamoto:

 

Yamamoto dzięki swojej doskonałej próbie, zakończył serię skoków na 3. miejscu, za Jarlem Magnusem Riiberem i Akito Watabe. Do biegu przystąpił zaledwie 12 sekund po Norwegu, jednak na mecie biegu na 10 kilometrów znalazł się dopiero na 7. pozycji, ponad minutę i 13 sekund za Riiberem. Pozostałe miejsca na podium zajęli Watabe i Johannes Lamparter.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.