Oficjalnie: Kibice wracają na konkursy skoków! Czekali na to ponad rok

Po raz pierwszy od ponad roku kibice będą mogli oglądać zawody w skokach narciarskich - poinformował portal skijumping.pl.

W najbliższy weekend panie będą rywalizować w dwóch konkursach na skoczni w Niżnym Tagile. Zawody te będzie mogło obejrzeć tysiąc osób każdego dnia. Po raz ostatni fani pojawili się na skoczni ponad rok temu na konkursach Raw Air w Norwegii. Tegoroczny Puchar Świata mężczyzn odbędzie się w całości bez publiczności.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Trener skoczków rezygnuje przed końcem sezonu! Trener skoczków rezygnuje przed końcem sezonu! "Osiągnęliśmy kompletne dno"

1000 kibiców na zawodach

- Możemy potwierdzić, że każdego dnia możemy przyjąć 1000 kibiców. Stanowi to 50% pojemności obiektu. Byliśmy gotowi na to samo przy okazji grudniowych zawodów mężczyzn, natomiast zdecydowaliśmy się zachować ostrożność. Teraz bardzo długo rozmawialiśmy o tym z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Główną rolę w podjęciu tej decyzji sprawił fakt, że trybuny w Niżnym Tagile są usytuowane w taki sposób, aby drogi kibiców nie przecinały się ze ścieżkami sportowców - mówi Andriej Kasza, oficer prasowy zawodów w Niżnym Tagile, dla Skijumping.pl.

Podkreśla również, że sytuacja z zachorowaniami na COVID-19 w Rosji poprawia się. - Zachorowalność na COVID-19 spada w obwodzie swierdłowskim każdego dnia, a coraz więcej osób jest szczepionych. Obostrzenia są łagodzone z każdym tygodniem - dodaje Andriej Kasza.

APTOPIX Germany Nordic Skiing WorldsGleb Rietywich został uznany przez Rosjan za zdrajcę. "Najgłupsza rzecz, o jakiej słyszałem"

Konkursy kobiet w Niżnym Tagile odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 13 czasu polskiego. Poprzedzą je kwalifikacje. W sobotę rozpoczną się o godz. 11.45, a w niedzielę kwadrans wcześniej.