Jest skład polskich skoczków na zawody w Planicy! Doleżał już wybrał

Michal Doleżal wybrał skład na przedłużony weekend Pucharu Świata w Planicy. Szkoleniowiec zdecydował się na taki wybór po ostatnim weekendzie PK w Zakopanem i dodatkowych treningach na Wielkiej Krokwi.

Michal Doleżal zdecydował, że do Słowenii na trzy konkursy indywidualne i jeden konkurs drużynowy pojadą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Komplet Polaków może wystartować w finale PŚ

Finałowy tydzień ze skokami narciarskimi nietypowo wystartuje w przyszłą środę 24 marca, gdy odbędą się kwalifikacje do dodatkowego konkursu skoków narciarskich, który zaplanowano na czwartek. Kolejny konkurs tradycyjnie zostanie rozegrany w piątkowe popołudnie, w sobotę odbędzie się drużynówka, a w niedzielę finał Pucharu Świata. Warto zauważyć, że w niedzielnym finale wystartuje zaledwie 30 skoczków, ale wybór Michała Doleżala sprawia, że i tak wystartuje w nim prawdopodobnie komplet Polaków, bo cała szóstka znajduje się w TOP 30 klasyfikacji generalnej PŚ. Kamil Stoch jest w generalce trzeci, Dawid Kubacki 5., Piotr Żyła 7., Andrzej Stękała 15., Jakub Wolny 27., a Klemens Murańka 28.

Sezon skoków zakończy specjalny turniej! Niespodzianka dla zawodników i kibicówSezon skoków zakończy specjalny turniej! Niespodzianka dla zawodników i kibiców

Jest o co walczyć! Prestiżowa kula nadal do wzięcia

Warto zauważyć, że w Planicy zawodnicy będą rywalizować także w dwóch mniejszych turniejach. Trzy konkursy indywidualne zdecydują o klasyfikacji generalnej małej Kryształowej Kuli za loty, a dodatkowo piątkowe, sobotnie i niedzielne zawody będą się liczyły do minicyklu Planica Seven.  Zwycięzca cyklu otrzyma czek na 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Więcej o: