Stefan Hula najlepszy z Polaków w Zakopanem! Absolutna dominacja Austrii

Stefan Hula był najlepszym z Polaków podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Zajął szóste miejsce, a w najlepszej dziesiątce zawodów znalazł się także Klemens Murańka. Rywalizację zdominowali Austriacy - wygrał Ulrich Wohlgenannt przed Manuelem Fettnerem.

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem miał się odbyć w sobotę, ale zawody przeniesiono na kolejny dzień ze względu na bardzo mocne podmuchy wiatru, które sięgały nawet średnio 4,5 metra na sekundę pod narty. Takie warunki pozwoliły na nieoficjalny rekord Wielkiej Krokwi, ale jednocześnie mogły być niebezpieczne dla zawodników, więc lepszym rozwiązaniem było przełożenie zawodów na kolejny dzień.

Dominacja Austriaków podczas PK w Zakopanem

Zorganizowano zatem prawdziwy maraton dla skoczków, bo pierwszy konkurs w niedzielę rozpoczął się już o godzinie 8:00. W wynikach obyło się bez niespodzianek - najlepiej na Wielkiej Krokwi skakali Austriacy i Słoweńcy. Zwyciężył Ulrich Wohlgennant (138 i 133,5 metra), który o 0,4 punktu wyprzedził innego Austriaka, Manuela Fettnera (136,5 i 131,5 metra). Podium dopełnił Słoweniec Cene Prevc (134,5 i 134 metry).

Siedmiu Polaków z punktami, dwóch w najlepszej dziesiątce

Łącznie w najlepszej dziesiątce znalazło się aż pięciu Austriaków i trzech Słoweńców. Poza nimi byli tam także dwaj reprezentanci Polski. Najlepszym okazał się Stefan Hula (134 i 131 metrów), który zajął szóste miejsce, a ósma pozycja przypadła Klemensowi Murańce (130,5 i 131 metrów).

Zapunktowało siedmiu Polaków. Dwunasty w konkursie był Jakub Wolny (131,5 i 131 metrów), piętnasty Paweł Wąsek (134 i 129,5 metra), 19. Aleksander Zniszczoł (133 i 122,5 metra), 21. Tomasz Pilch (132 i 126 metrów), a 30. Maciej Kot (128 i 117,5 metra).

Pozostali polscy skoczkowie spisali się nieco słabiej i nie awansowali do drugiej serii konkursu. 48. miejsce zajął Kacper Juroszek (118 metrów), 53. Jan Habdas (116,5 metra), 54. Mateusz Gruszka (117 metrów), 60. Jarosław Krzak (104 metry), a 62. Arkadiusz Jojko (110 metrów), który pokonał tylko trzech skoczków z Turcji.

Maraton skoków w Zakopanem

W Zakopanem trwa prawdziwy maraton skoków. Druga seria pierwszego konkursu skończyła się około godziny 9:40, a już czterdzieści minut później zawodnicy wystąpią w drugich zawodach tego samego dnia. Początek kolejnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi zaplanowano na godzinę 10:30.