Skoki narciarskie wróciły do Zakopanego! Gdzie i o której obejrzeć zawody Pucharu Kontynentalnego? [Transmisja TV, stream online]

W sobotę, 13 marca w Zakopanem odbędzie się konkurs Pucharu Kontynentalnego. Po Pucharze Świata to drugi najważniejszy zimowy cykl w skokach narciarskich. Wystąpi w nim 65 zawodników, w tym dwunastu reprezentantów z Polski. Gdzie i o której można obejrzeć transmsję z tych zawodów?

To już kolejny weekend w tym roku ze skokami w Zakopanem. Najpierw w styczniu, następnie w lutym, w stolicy polskich Tatr najlepsi skoczkowie rywalizowali w ramach Pucharu Świata. Tym razem w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną zawody Pucharu Kontynentalnego. Na liście startowej widnieją nazwiska 65 zawodników, wśród nich zobaczymy aż dwunastu biało-czerwonych, w tym dwóch uczestników mistrzostw świata w Oberstdorfie - Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Biało-czerwoni walczą o trzecie zwycięstwo z rzędu i miejsce w składzie na Planicę

Polscy zawodnicy wygrali w tym sezonie cztery konkursy, w tym dwa ostatnie w niemieckim Brrotterode. Spośród biało-czerwonych z wygranej w konkursie Pucharu Kontynentalnego mogli się cieszyć: Jakub Wolny, Stefan Hula, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł. Reprezentanci Polski będą walczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu w tym turnieju oraz o miejsce w składzie na ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata, które odbędą się w słoweńskiej Planicy.

Peter Prevc wystąpi w Pucharze Kontynentalnym po dwunastu latach

Obecny sezon Pucharu Kontynentalnego zdominowali zawodnicy z Austrii. Liderem klasyfikacji generalnej jest Markus Schiffner, który wystąpi w Zakopanem. Z Polaków najwyższą lokatę zajmuje Aleksander Zniszczoł, który jest aktualnie 7. Na 9. miejscu plasuje się Maciej Kot. Na Wielkiej Krokwi zobaczymy również m.in. Timiego Zajca czy Manuela Fettnera oraz braci Prevców - Petera i Cene. Słoweniec Peter Prevc powraca do Pucharu Kontynentalnego po dwunastu latach.

O której zaczną się zawody? Gdzie można oglądać skoki?

Zawody w Zakopanem odbędą się w sobotnie popołudnie. O godzinie 14.30 rozpocznie się oficjalny trening. Na godzinę 15.30 zaplanowano serię próbną, a pierwsza seria skoków konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi rozpocznie się o godzinie 16.50. Transmisję na żywo z Wielkiej Krokwi przeprowadzi TVP Sport, TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Początek od godziny 16.25. Relacja tekstowa także na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.