Polacy skaczą w Zakopanem. Gdzie i kiedy oglądać zawody PK? [TRANSMISJA TV]

W najbliższy weekend odbędą się dwa konkursy indywidualne w ramach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Będzie to przedostatni weekend z Pucharem Kontynentalnym w sezonie 2020/2021. Gdzie i kiedy oglądać konkursy z udziałem Polaków? Transmisja tv, stream online.

Trener reprezentacji Polski, Maciej Maciusiak, na zawody w Zakopanem w ramach Pucharu Kontynentalnego powołał dwunastu skoczków. W kadrze znalazło się dwóch uczestników mistrzostw świata w Oberstdorfie: Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. Poza tym powołanie na sobotni i niedzielny konkurs indywidualny otrzymał Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Stefan Hula, Jarosław Krzak, Maciej Kot, Paweł Wąsek, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Jan Habdas i Mateusz Gruszka.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Polacy są najgroźniejszym rywalem dla Austriaków. Silny skład Słoweńców

Jak dotąd liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Austriak Markus Schiffner z 669 punktami. Na pozostałych miejscach na podium znajdują się także skoczkowie z Austrii - Ulrich Wohlgenannt z 461 punktami i Stefan Rainer z 411 punktami. W czołowej dziesiątce znajduje się czterech zawodników tej nacji. W ostatnich tygodniach największym zagrożeniem dla nich są Polacy. W drugiej połowie lutego w niemieckim Brotterode wygrywał Stefan Hula oraz Tomasz Pilch. Najwyżej w klasyfikacji generalnej znajduje się jednak Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 7. miejsce z 341 punktami.

Po raz pierwszy od 12 lat w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego wystąpi Peter Prevc, dla którego mistrzostwa świata w Oberstdorfie nie były zbyt udane – na dużej skoczni zajął 16. miejsce, a z kadrą Słowenii w konkursie drużynowym wywalczył piątą pozycję. Po raz ostatni Prevc skakał w tych zawodach we włoskim Pragelato i zajął drugie miejsce. Poza tym w kadrze Słowenii znalazł się m.in. Timi Zajc i Tilen Bartol. Udział w zawodach w Zakopanem potwierdził także Niemiec Richard Freitag.

Gdzie i kiedy oglądać sobotni konkurs w Zakopanem?

Pierwszy konkurs indywidualny w Zakopanem w ramach Pucharu Kontynentalnego odbędzie się 13 marca 2021 roku o godzinie 16:50. O 14:30 z kolei rozpocznie się oficjalny trening, a 60 minut później seria próbna. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, aplikacji mobilnej TVP Sport i na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.