Nagła zmiana pogody przed PK w Zakopanem! Większość kadry Doleżala na starcie

W najbliższy weekend w Zakopanem odbędą się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Prognozy pogody są korzystne dla skoczków - warunki atmosferyczne nie powinny przeszkodzić w rozegraniu zawodów. To bardzo dobra informacja, bo jeszcze dwa dni temu zapowiadano halny.

Zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich poprzedzą ostatni weekend Pucharu Świata, który odbędzie się w dniach 25-28 marca w Planicy. W dniach 13-14 marca skoczkowie zmierzą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W składzie kadry Polski pojawią się dwa nazwiska z mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Będą to Jakub Wolny i Klemens Murańka, a oprócz nich wystąpią także Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Jan Habdas i Mateusz Gruszka. Oznacza to, że w weekend zobaczymy aż ośmiu zawodników z kadry Michala Doleżala. 

Zawody w Zakopanem rozpoczną się w sobotę 13 marca o godz. 14:30 - wtedy rozpocznie się oficjalny trening. Seria próbna zaplanowana jest na 15:30, natomiast oficjalny konkurs na 16:50. W niedzielę fani skoków narciarskich będą mogli podziwiać zmagania zawodników na Wielkiej Krokwi już od rana. Seria próbna rozpocznie się o godz. 9:30. Konkurs wystartuje z kolei o 10:30. 

Oficjalnie: Zmiana godziny konkursu PŚ w Planicy! Kapitalna informacja dla kibicówOficjalnie: Zmiana godziny konkursu PŚ w Planicy! Kapitalna informacja dla kibiców

Prognoza pogody optymistyczna

Jeszcze kilka dni temu prognozy pogody przed tymi zawodami były dość pesymistyczne. Obecnie jednak organizatorzy otrzymują dobre wieści. Wg prognoz IMGW, w nadchodzący weekend wiatr nie powinien utrudnić rozegrania obu konkursów.

W Zakopanem prędkość wiatru ma nie przekraczać 4 metrów na sekundę. Jeszcze lepiej powinno być w niedzielę rano, gdy ma być niemalże bezwietrznie - do 1 m/s. Temperatura w obu dniach powinna z kolei oscylować wokół zera. Spodziewane są też bardzo niewielkie opady deszczu i śniegu. 

Transmisje z obu konkursów przeprowadzi TVP. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Austriak Markus Schiffner (669 pkt). Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest z kolei Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 7. miejsce z 328 punktami straty do lidera. W pierwszej dziesiątce jest również Maciej Kot (9. miejsce; 329 pkt).

Więcej o: