Jest skład polskich skoczków na zawody w Zakopanem. Kiedy i gdzie oglądać?

W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędzie się Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Polski Związek Narciarski opublikował listę 12 zawodników powołanych na zawody.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich poprzedzą ostatni weekend Pucharu Świata, który odbędzie się w dniach 25-28 marca w Planicy. Skoczkowie zmierzą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W składzie kadry Polski pojawią się dwa nazwiska z mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Zobacz wideo Piotr Żyła ma już naśladowcę. "

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Kogo powołano do reprezentacji Polski?

W weekendowych zmaganiach Pucharu Kontynentalnego udział wezmą: Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Jan Habdas, Adam Niżnik oraz Klemens Murańka z Jakubem Wolnym. Zawody w Zakopanem rozpoczną się w sobotę 13 marca o godz. 14:30 - wtedy rozpocznie się oficjalny trening. Seria próbna zaplanowana jest na 15:30, natomiast oficjalny konkurs na 16:50. 

W niedzielę fani skoków narciarskich będą mogli podziwiać zmagania zawodników na Wielkiej Krokwi już od rana. Seria próbna rozpocznie się o godz. 9:30. Konkurs wystartuje z kolei o 10:30. Transmisje TVP.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich jest młodą imprezą, która wystartowała w latach 90. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Austriak, Markus Schiffner (669 pkt). Najwyżej klasyfikowany Polakiem jest Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 7. miejsce z 328 punktami straty do lidera. W pierwszej dziesiątce jest również Maciej Kot (9. miejsce; 329 pkt).

Kolejni są Jakub Wolny (16. miejsce; 259 pkt), Stefan Hula (17. miejsce; 258 pkt), Tomasz Pilch (19. miejsce; 251 pkt), Paweł Wąsek (22. miejsce; 242 pkt) oraz Jarosław Krzak znajdujący się 78. pozycji z trzema punktami na koncie. 

Więcej o: