Polacy walczą o medal MŚ w Oberstdorfie! Gdzie oglądać konkurs drużynowy? Transmisja TV, stream online

Czy Polacy zdobędą medal w konkursie drużynowym na MŚ w skokach narciarskich? W sobotę 6 marca drugi konkurs na dużej skoczni. Gdzie i o której oglądać sobotnie skoki? Transmisja TV, stream online.

W piątek odbył się konkurs indywidualny na dużej skoczni na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Tym razem na podium nie było żadnego z Polaków. Piotr Żyła, który został złotym medalistą zawodów na normalnej skoczni, zajął czwarte miejsce. I to właśnie najlepszy z naszych zawodników będzie reprezentować nas w pierwszej serii konkursu drużynowego.

Czy Polacy wrócą na podium mistrzostw świata w konkursie drużynowym w Oberstdorfie?

W czteroosobowym składzie reprezentacji Polski znaleźli się też Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Ekipa Michala Dolezala jest jednym z faworytów rywalizacji. W każdym z czterech konkursów drużynowych w tym sezonie stawała na podium, dwukrotnie zajmując drugie miejsce i dwukrotnie trzecie.

Obrońcami mistrzowskiego tytułu są Niemcy, którzy w Seefeld wyprzedzili Austriaków i Japończyków. My zajęliśmy wówczas czwarte miejsce. Ale poprzednie trzy turnieje kończyliśmy z medalami – w 2013 i 2015 roku byliśmy brązowymi medalistami, a w 2017 roku zdobyliśmy złote medale.

Maciej Kot tłumaczy zachowanie bioder u Piotra ŻyłyStoch, Kubacki i Żyła używają niezrozumiałego języka. Przetłumaczyliśmy to

Konkurs drużynowy na dużej skoczni na MŚ w Oberstdorfie. Gdzie i kiedy oglądać?

Konkurs drużynowy na mistrzostwach świata w Oberstdorfie rozpocznie się w sobotę, 6 marca, o 17:00. Wcześniej zostanie przeprowadzona seria próbna. Transmisja z zawodów będzie dostępna w stacjach TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport, jak i w Eurosport Playerze oraz na stronie sport.tvp.pl. Tekstową relację na żywo przeprowadzi portal sport.pl.