Piotr Żyła mówi, czego zabrakło do medalu na dużej skoczni w Oberstdorfie

- Szkoda mi pierwszego skoku, bo to nim przegrałem - przyznaje po piątkowym konkursie indywidualnym na skoczni dużej Piotr Żyła. Reprezentant Polski zajął 4. miejsce.

Tym razem biało-czerwoni nie zdobyli żadnego medalu, ale wstydu nie było, bo Piotr Żyła zajął czwarte miejsce i popisał się pięknym skokiem w drugiej serii! Złoto mistrzostw świata na dużej skoczni zdobył Stefan Kraft. Po piątkowym konkursie indywidualnym Polak opowiedział, co jego zdaniem miało szczególny wpływ na brak medalu. 

Zobacz wideo Granerud powinien wygrać jeszcze więcej w tym sezonie. Druga szansa może się nie zdarzyć

- Nie dało się więcej w drugiej serii, a szkoda mi pierwszego skoku, bo to nim przegrałem. Jak jestem w swoim świecie to nie ma znaczenia kiedy skacze, jak mam zielone to najważniejsze. Zrobiłem swoje, ale brakło tam, żeby to oddało - powiedział w rozmowie z "Eurosportem" Piotr Żyła

Piotr Żyła blisko drugiego medalu na MŚ w Oberstdorfie. "Zabrakło rotacji, zostałem za nartą"

Po pierwszej serii najwyżej sklasyfikowany z Polaków był Piotr Żyła, który poleciał tyle co Dawid Kubacki, czyli 130.5 metra. Żyle dało to piąte miejsce (128,4 pkt). W drugiej serii złoty medalista z zeszłego weekendu, poszybował na 137. metr (264,4 pkt) wskoczył tuż za podium.

- Zabrakło rotacji, zostałem za nartą i nie było z czego lecieć. Ta "czwórka" fajna, na Pucharze Świata jest ok, a tutaj... przydałby się chociaż brązowy medal, żeby go chociaż wypolerować. Jutro trzeba zrobić swoje. Full gaz - dodał reprezentant Polski

Piotr Żyła po drugim skoku w konkursie na dużej skoczni podczas MŚ w OberstdorfiePiotr Żyła powalczył w drugiej serii! Niewiele zabrakło do medalu! Stefan Kraft mistrzem świata!

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy mistrzostw świata w Oberstdorfie. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 17:00. Mimo wyników pozostałych skoczków w piątkowym konkursie indywidualnym trener Michal Doleżal zadecydował, że nie będzie dokonywał zmian przed sobotnimi zawodami. Wystąpią w nim ci, którzy przez cały sezon spisują się zdecydowanie najlepiej. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Andrzej Stękała - to oni powalczą o medal. 

Polacy bez medalu w drużynówce? Tak sugerują wyniki. Doleżal wybrał Polacy bez medalu w drużynówce? Tak sugerują wyniki. Doleżal wybrał "czwórkę" na sobotę

Więcej o: