Piotr Żyła mówi, czego zabrakło do medalu na dużej skoczni w Oberstdorfie

- Szkoda mi pierwszego skoku, bo to nim przegrałem - przyznaje po piątkowym konkursie indywidualnym na skoczni dużej Piotr Żyła. Reprezentant Polski zajął 4. miejsce.

Tym razem biało-czerwoni nie zdobyli żadnego medalu, ale wstydu nie było, bo Piotr Żyła zajął czwarte miejsce i popisał się pięknym skokiem w drugiej serii! Złoto mistrzostw świata na dużej skoczni zdobył Stefan Kraft. Po piątkowym konkursie indywidualnym Polak opowiedział, co jego zdaniem miało szczególny wpływ na brak medalu.

- Nie dało się więcej w drugiej serii, a szkoda mi pierwszego skoku, bo to nim przegrałem. Jak jestem w swoim świecie to nie ma znaczenia kiedy skacze, jak mam zielone to najważniejsze. Zrobiłem swoje, ale brakło tam, żeby to oddało - powiedział w rozmowie z "Eurosportem" Piotr Żyła

Piotr Żyła blisko drugiego medalu na MŚ w Oberstdorfie. "Zabrakło rotacji, zostałem za nartą"

Po pierwszej serii najwyżej sklasyfikowany z Polaków był Piotr Żyła, który poleciał tyle co Dawid Kubacki, czyli 130.5 metra. Żyle dało to piąte miejsce (128,4 pkt). W drugiej serii złoty medalista z zeszłego weekendu, poszybował na 137. metr (264,4 pkt) wskoczył tuż za podium.

- Zabrakło rotacji, zostałem za nartą i nie było z czego lecieć. Ta "czwórka" fajna, na Pucharze Świata jest ok, a tutaj... przydałby się chociaż brązowy medal, żeby go chociaż wypolerować. Jutro trzeba zrobić swoje. Full gaz - dodał reprezentant Polski

Piotr Żyła po drugim skoku w konkursie na dużej skoczni podczas MŚ w OberstdorfiePiotr Żyła powalczył w drugiej serii! Niewiele zabrakło do medalu! Stefan Kraft mistrzem świata!

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy mistrzostw świata w Oberstdorfie. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 17:00. Mimo wyników pozostałych skoczków w piątkowym konkursie indywidualnym trener Michal Doleżal zadecydował, że nie będzie dokonywał zmian przed sobotnimi zawodami. Wystąpią w nim ci, którzy przez cały sezon spisują się zdecydowanie najlepiej. Piotr Żyła, Dawid KubackiKamil Stoch i Andrzej Stękała - to oni powalczą o medal.

Polacy bez medalu w drużynówce? Tak sugerują wyniki. Doleżal wybrał Polacy bez medalu w drużynówce? Tak sugerują wyniki. Doleżal wybrał "czwórkę" na sobotę