Polacy walczą o medale MŚ! Gdzie i o której oglądać piątkowe skoki? [TRANSMISJA TV]

W piątek 5 marca odbędzie się drugi konkurs indywidualny podczas MŚ w Oberstdorfie. Skoczkowie tym razem będą rywalizowali na skoczni HS137. Gdzie i kiedy oglądać skoki Polaków? Transmisja TV, stream online.

W sobotę 27 lutego Piotr Żyła został mistrzem świata na skoczni normalnej. Polak nie był raczej wymieniany w gronie faworytów, pomimo tego, że mieści się w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata. Dwa świetne, równe skoki sprawiły, że rywale nie mieli szans, a Polak odniósł upragnione złoto. Teraz przychodzi czas na rywalizację na skoczni dużej. 

Zobacz wideo Wybuch formy rywala Polaków! Wysłał mocne ostrzeżenie

Żyła udowodnił świetną formę w kwalifikacjach. Czy Polacy zdobędą kolejny medal?

W czwartek (4.03) odbyły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Do skakania selekcjoner polskiej kadry Michal Doleżal wyznaczył Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Do końca nie wiadomo było czy to akurat Stękała przystąpi do rywalizacji, bo pozostała trójka mogła być pewna występu. O miejsce rywalizował z Klemensem Murańką i Jakubem Wolnym, ponieważ decyzja trenera miała zależeć od skoków na treningach. Podczas nich najdalej skakał właśnie Andrzej i to on miał możliwość przystąpienia do kwalifikacji. Może to oznaczać również, że to on wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym. 

Dawid Kubacki nie boi się pogodowego armagedonu. Dawid Kubacki nie boi się pogodowego armagedonu. "Ma kurzyć. Elegancko!"

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft. Austriak oddał skok na odległość 127 metrów i potwierdził świetną formę z treningów. Za nim znaleźli się Norweg Johann Andre Forfang (133,5 m) i Niemiec Markus Eisenbichler (127,5 m). Ten drugi będzie bronił tytułu mistrza na skoczni dużej z Seefeld z 2019 roku. Spośród Polaków najlepszy był po raz kolejny Piotr Żyła, który po 127-metrowym skoku zajął 4. pozycję. Dawid Kubacki był dziewiąty (124 m), Kamil Stoch jedenasty (121,5 m), a Andrzej Stękała zajął 18. miejsce (121,5 m). 

Polacy są na pewno w gronie faworytów do medali. Ich szanse zwiększyły się, tym bardziej że z powodu koronawirusa z dalszego udziału w mistrzostwach musiał zrezygnować Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata otrzymał we wtorek pozytywny wynik testu na Covid-19. - Nie mamy kontaktu z innymi osobami niż te akredytowane na zawody, a one też regularnie przechodzą testy. Bardzo trudno zrozumieć, skąd to się wzięło - komentował zakażenie swojego kadrowicza Alexander Stoeckl. 

Konkurs indywidualny na dużej skoczni na MŚ w Oberstdorfie. Gdzie i kiedy oglądać?

Konkurs indywidualny na dużej skoczni odbędzie się w piątek 5 marca o godzinie 17:00. Transmisję będzie można oglądać w Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport oraz online w Eurosport Player, aplikacji TVP Sport i na sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

"Teraz bardziej przygrzeję!". Piotr Żyła zapowiada walkę o drugi medal MŚ w Oberstdorfie