Piotr Żyła potwierdził wysoką formę w Oberstdorfie! Komplet Polaków z awansem

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Do konkursu awansowali wszyscy czterej polscy skoczkowie. Najlepszy z nich był Piotr Żyła, który zajął 4. miejsce.

Pierwsza część kwalifikacji była trudna dla zawodników i oglądających ich kibiców. Wszystko przez bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne i silny wiatr w plecy, który nie pozwalał skoczkom na dalekie loty. Dla przykładu Estończyk Kevin Maltsev otrzymał aż 23,1 punktu rekompensaty za wiatr.

Zobacz wideo "Mało trzeba, żeby zrobił medal". Trener Doleżal wierzy, że Kamil Stoch za chwilę zaskoczy

Mniej więcej w połowie rywalizacji warunki całkowicie się zmieniły, a skoczkowie zaczęli oddawać zdecydowanie dłuższe próby. Ostatecznie kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który skoczył 127 metrów. Drugie miejsce po skoku na 133,5 metra zajął Johann Andre Forfang. Norweg oddawał jednak skok z wyższej, 16. belki startowej. 

PunchDownPunchDown ogłasza współpracę z amerykańską inicjatywą SlapStrike

Żyła najlepszym z Polaków w kwalifikacjach

Po skoku na 127,5 metra trzecie miejsce zajął Markus Eisenbichler. Pół metra krócej skoczył Piotr Żyła, który skończył kwalifikacje na czwartym miejscu, będąc najlepszym z reprezentantów Polski. Pozostała trójka naszych skoczków oczywiście również awansowała do piątkowego konkursu.

Hubert Hurkacz walczył, ale przegrał z Tsitsipasem po bardzo zaciętym meczuHubert Hurkacz walczył, ale przegrał z Tsitsipasem po bardzo zaciętym meczu

Dziewiąte miejsce zajął Dawid Kubacki, który skoczył 124 metry. 121,5 metra uzyskał Kamil Stoch, który ukończył rywalizację na 13. miejscu. Tyle samo skoczył Andrzej Stękała, który w kwalifikacjach zajął 18. miejsce.

Piątkowy konkurs na dużej skoczni rozpocznie się o godzinie 17.

Więcej o: