Skoski narciarskie. MŚ w Oberstdorfie. Pierwszy trening przed konkursami na dużej skoczni. Jak poradzą sobie polscy skoczkowie?

Już dziś (3.03) odbędzie się pierwszy trening przed rywalizacją mężczyzn na dużej skoczni podczas MŚ w Oberstdorfie. Jak poradzą sobie Polacy?

Polacy jeszcze się dobrze nie otrząsnęli po sobotnim sukcesie Piotra Żyły na skoczni normalnej, a już przyszło im rywalizować na skoczni dużej. Żyła w świetnym stylu zdobył złoto podczas pierwszego konkursu i dołączył do grona polskich złotych medalistów mistrzostw świata. Teraz będzie na pewno chciał powtórzyć sukces na skoczni HS137.

Zobacz wideo Tajemnica fenomenalnego sukcesu Piotra Żyły. "Wykorzystał tajną broń"

Pierwszy trening przed konkursami na dużej skoczni. Jak daleką będą skakali Polacy?

Już dziś (3.03) o godzinie 19:15 skoczkowie po raz pierwszy pojawią się na skoczni dużej w Oberstdorfie. Nie wiadomo czy wszyscy polscy kadrowicze wezmą udział w dzisiejszym treningu. Jak pamiętamy przed konkursem na skoczni normalnej Polacy opuścili jeden z treningów, aby móc odpocząć przed rywalizacją o medale. Wiemy natomiast, że nie weźmie w nim z pewnością udziału Halvor Egner Granerud. Jak poinformowała norweska federacja narciarska, lider Pucharu Świata otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19 i mistrzostwa się dla niego skończyły. Jest to cios nie tylko dla samego zawodnika, który nie zwieńczy świetnego sezonu jakimkolwiek medalem MŚ. Problem Norwegowie będą mieli w rywalizacji drużynowej, gdzie do tej pory uchodzili za murowanego faworyta do złota. Nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Graneruda, ale pewne jest, że nie będzie w stanie dać tyle samo. 

Halvor Egner Granerud podczas sobotnich zawodów w Rasnovie Norwegowie załamani. "Byliśmy faworytem do złota, a musimy walczyć o jakikolwiek medal"

Problemy jednych są szansą dla drugich, dlatego teraz jeszcze większe szanse na medal ma reprezentacja Polski. Również w rywalizacji indywidualnej nieobecność Graneruda jest ogromną szansą dla naszych zawodników. Piotr Żyła może pokusić się o dokonanie wielkiego wyczynu jakim byłoby zdobycie drugiego złota podczas jednej imprezy. Do tej pory udawało się to tylko pięciu skoczkom, w tym Adamowi Małyszowi

Tytułu z mistrzostw świata w Seefeld będzie bronił Niemiec Markus Eisenbichler. Drugie miejsce zajął wówczas jego rodak Karl Geiger, a na trzecim stopniu podium stanął dość niespodziewanie Szwajcar Kilian Peier. W drużynie złoto również zdobyli Niemcy, srebro Austriacy, a brązowy medal przypadł Japończykom. 

Dziś (3.03) odbędzie się trening o 19:15. W czwartek (4.03) o godzinie 17:30 odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Sam konkurs indywidualny rozpocznie się w piątek (5.03) o godzinie 17, a konkurs drużynowy w sobotę (6.03) o tej samej porze.

Norweska drużyna mieszana. Halvor Egner Granerud, Maren Lundby, Robert Johansson i Silje Opseth Szef norweskich skoków mówi, jak Granerud przyjął wyniki testu. Co dalej z Norwegami na MŚ?

Więcej o: