Ajjjjjj, ile pieniędzy - krzyczał Piotr Żyła. Lewandowski zgarnia tyle w 10 godzin

Ajjjjjj, ile pieniędzy - krzyczał Piotr Żyła zapytany o premię za złoty medal MŚ w narciarstwie klasycznym. Okazuje się, że Robert Lewandowski zarabia taką sumę w 10 godzin.

W poniedziałek Piotr Żyła został oficjalnie odznaczony medalem za mistrzostwo świata w Oberstdorfie. - Nuciłem sobie Mazurka Dąbrowskiego, a przez głowę przemykały wspomnienia z całej mojej przygody ze skokami. Trochę wzruszony byłem - powiedział Sport.pl 34-letni mistrz świata w skokach narciarskich.

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do gry w kadrze. "Nigdy nie strzeliłem dwóch goli w meczu" [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

Piotr Żyła z ogromnymi pieniędzmi? Robert Lewandowski zarobi tyle w kilka godzin

Reprezentant Polski za zdobycie złotego medalu otrzymał 28 tys. franków szwajcarskich, czyli 115 tys. zł. W stosunku do zarobków Roberta Lewandowskiego to przepaść. Według źródeł napastnik Bayernu rocznie otrzymuje od niemieckiego klubu 20 mln euro, czyli ok. 90 mln zł.

Granerud wygrał! Już nikt mu tego nie zabierze. Granerud wygrał! Już nikt mu tego nie zabierze. "Wszystko dogadane"

32-latek w przybliżeniu zarabia 7,5 mln zł miesięcznie, mniej więcej 1,87 mln zł tygodniowo, co daje ponad 267 tys. złotych na dobę. W przeliczeniu na godziny z kolei wynika, że Lewandowski inkasuje blisko 11 tys. za godzinę, czyli otrzymuje średnio trzy złote na sekundę. Porównując pensje najlepszego napastnika na świecie z mistrzem świata w skokach narciarskich, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, na zdobycie ponad 100 tys. złotych potrzebuje zaledwie 10 godzin.

Italy Soccer Champions LeagueLewandowski pobije historyczny rekord Muellera? "Bild" przeprowadził symulację

Obaj sportowcy osiągnęli w ostatnim czasie spore sukcesy w swoich dyscyplinach. 34-letni Piotr Żyła, zdobywając tytuł mistrza świata, stał się najstarszym triumfatorem zawodów w historii. Przebił w ten sposób Norwega Andersa Bardala, który na mistrzostwach świata w Val di Fiemme w 2013 r. wygrał konkurs w wieku 30 lat, pięciu miesięcy i 30 dni.

 

Robert Lewandowski z kolei w ciągu ostatnich 12 miesięcy zdobył z Bayernem Monachium wszystkie możliwe trofea drużynowe, w tym m.in. Ligę Mistrzów czy Klubowe Mistrzostwa Świata. Otrzymał także wiele wyróżnień indywidualnych np. miano Piłkarza Roku FIFA oraz UEFA. W obecnym sezonie napastnik jest coraz bliżej pobicia historycznego rekordu Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 zdobył 40 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Po 23. kolejkach reprezentant Polski ma na koncie 28 trafień. 

Więcej o: