Ale kasa! Piotr Żyła zarobił pokaźną sumę za złoty medal MŚ w Oberstdorfie

Piotr Żyła otrzyma solidną premię za zwycięstwo w sobotnim konkursie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorfie.

Pierwszy konkurs indywidualny na mistrzostwach świata w Oberstdorfie, na normalnej skoczni, wygrał Piotr Żyła. Reprezentant Polski pokonał o 3,6 pkt Niemca Karla Geigera po skokach na odległość 105 i 102,5 metra. Brązowy medal zdobył Słoweniec Anze Lanisek, który stracił 7,3 pkt do Piotra Żyły. Polak odbierze złoty medal na oficjalnej ceremonii w najbliższy poniedziałek o 19:30.

Zobacz wideo Pokerowa zagrywka Doleżala przed mistrzostwami świata! "Polacy chcieli pójść w nieco innym kierunku" [W Punkt K #2]

Solidna premia dla Piotra Żyły. Sporo zarobił też Dawid Kubacki

Piotr Żyła został najstarszym mistrzem świata w narciarstwie klasycznym. Członek kadry prowadzonej przez Michala Doleżala zdobył złoty medal w wieku 34 lat, 1 miesiąca oraz 11 dni. Jak dotąd takim tytułem mógł poszczycić się Norweg Anders Bardal, który na mistrzostwach świata w Val di Fiemme w 2013 roku wygrał konkurs, mając 30 lat, 5 miesięcy i 30 dni. Tym samym też Żyła za swój wyczyn otrzymał na konto 28 tysięcy franków - około 115 tysięcy złotych.

Dawid Kubacki w sobotnim konkursie zajął 5. miejsce. Mimo braku medalu mistrz świata z 2019 roku z Seefeld mógł liczyć na solidny zastrzyk gotówki. Kubacki otrzymał 4200 franków, co w przeliczeniu na polską walutę daje ponad 17 tysięcy złotych. Kolejną okazję do zdobycia medali, ale też solidnej premii, skoczkowie będą mieli w niedzielnym mikście na normalnej skoczni Audi Arena w Oberstdorfie. Piotr Żyła i Dawid Kubacki będą w nim brać udział wraz z Anną Twardosz oraz Kamilą Karpiel.

Więcej o: