O której godzinie oglądać niedzielny konkurs skoków na MŚ w Oberstdorfie?

W niedzielę polscy skoczkowie i polskie skoczkinie powalczą w kolejnych zawodach na mistrzostwach świata w Oberstdorfie w narciarstwie klasycznym. Gdzie i kiedy oglądać rywalizację drużyn mieszanych na normalnej skoczni? Transmisja tv, stream online.

W minioną sobotę biało-czerwoni zdobyli pierwszy medal na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Konkurs na normalnej skoczni Audi Arena w Oberstdorfie wygrał Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 105 i 102,5 metra. Polak pokonał o 3,6 pkt Karla Geigera, a trzecie miejsce na podium zajął Anze Lanisek ze stratą 7,3 pkt do Piotra Żyły. W czołowej dziesiątce zameldował się także Dawid Kubacki, który zakończył rywalizację na 5. miejscu.

MŚ w Oberstdorfie. Kamil Stoch nie wystartuje

Mikst na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym jest organizowany po raz piąty w historii. Jak dotąd ani razu reprezentacja Polski nie zajęła miejsca na podium. Od 2015 roku w rywalizacji drużyn mieszanych dominuje reprezentacja Niemiec. Pierwszy konkurs, organizowany w Val di Fiemme w 2013 roku, wówczas wygrali Japończycy. Dla biało-czerwonych będzie to drugi występ w mikście na mistrzostwach świata. W 2019 roku polska kadra, którą reprezentowała Kinga Rajda, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki, zajęła 6. miejsce.

W tym roku w rywalizacji drużyn mieszanych zabraknie Kamila Stocha, który w sobotnim konkursie zajął dopiero 22. miejsce po dwóch skokach na odległość 96 metrów. Trzykrotny mistrz olimpijski nie był zadowolony ze swojej dyspozycji, o czym pisaliśmy na Sport.pl. – Dziś nie funkcjonowało nic, co miało funkcjonować – skwitował krótko Stoch. Zamiast Stocha w rywalizacji drużyn mieszanych wystąpi Piotr Żyła. Mistrz świata na normalnej skoczni będzie walczył o dobry wynik dla polskiej reprezentacji z Kubackim, Karpiel i Rajdą.

Gdzie i kiedy oglądać miksta?

Prawa do transmitowania mistrzostw świata w Oberstdorfie w 2021 roku posiada Telewizja Polska oraz Eurosport. Konkurs drużyn mieszanych odbędzie się 28 lutego tego roku o godzinie 17:00. Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie ona dostępna do obejrzenia w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport, Eurosporcie 1 i Eurosporcie Player. Z kolei o 16:45 transmisja z mistrzostw świata pojawi się w TVP 1. O 15:30 drużyny mieszane wezmą udział w oficjalnej serii próbnej.