Piotr Żyła mistrzem świata, ale na medal musi poczekać! Kiedy odbędzie się ceremonia medalowa?

Piotr Żyła został mistrzem świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni (HS 106). W Oberstdorfie 34-latek ustanowił rekord wszech czasów! Reprezentant Polski został najstarszym triumfatorem. Kiedy odbędzie się ceremonia medalowa skoków na skoczni normalnej?

Piotr Żyła prowadził już po pierwszej serii, wyprzedził Karla Geigera oraz Anze Laniska. Zwycięstwo Polaka oznacza, że został najstarszym mistrzem świata w skokach narciarskich. Nasz zawodnik dokonał tego w wieku 34 lat i pobił rekord należący do Norwega - Andersa Bardala. Ten po złoto mistrzostw świata sięgnął w 2013 roku w Val di Fiemme. Bardal miał wtedy 31 lat.

Zobacz wideo

Piotr Żyła mistrzem świata! Gdzie oglądać ceremonię otwarcia?

Sukces w sobotnim konkursie Piotra Żyły jest jego największym osiągnięciem w karierze. W czołówce znalazł się również Dawid Kubacki, który po pierwszym skoku był na piątym miejscu, uzyskał 99 metrów i utrzymał tę pozycję. Klasyfikacja końcowa konkursu na skoczni normalne w Oberstdorfie prezentuje się następująco:

  1. Piotr Żyła - 105 i 102,5 metra - 268,8 pkt.
  2. Karl Geiger - 103,5 i 102 metry - 265,2 pkt.
  3. Anze Lanisek - 102,5 i 101 metrów - 261,5 pkt.

Według informacji opublikowanych w połowie lutego przez Kacpra Merka dziennikarza Eurosportu ceremonia medalowa konkursu indywidualnego mężczyzn na skoczni normalnej w Oberstdorfie ma się odbyć w najbliższy poniedziałek, 1 marca. Wydarzenie zostało zaplanowane na godz. 19:30.

W niedzielę zawodników czeka jeszcze jeden konkurs na normalnej skoczni, czyli rywalizacja drużyn mieszanych. W kolejnym tygodniu skoczkowie przeniosą się na duży obiekt - kwalifikacje zaplanowano na czwartek, 4 marca, a konkurs w piątek, 5 marca. Dzień później odbędzie się jeszcze konkurs drużynowy. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: