Doleżal odbył długą rozmowę z Piotrem Żyłą. Adam Małysz zdradza kulisy

Adam Małysz w rozmowie z TVP Sport wskazał, że przed konkursem indywidualnym na normalnej skoczni Michal Doleżal odbył długą rozmowę z Piotrem Żyłą. - Ustalili zasady, pogadali, pogadali i poszło tak, jak miało być - stwierdził Małysz. - Rozmawialiśmy około 30 minut, to była rozmowa na luźno - przyznał później Doleżal.

Piotr Żyła zdobył złoty medal w konkursie na normalnej skoczni podczas MŚ w Oberstdorfie. Polak skoczył 105 i 102,5 metra, wyprzedził Karla Geigera i Anze Laniska. - Mam łzy w oczach. Wiedzieliśmy, że go na to stać. Ale też, że jest nieobliczalny i był na tyle, żeby skoczyć świetnie - mówił Adam Małysz dla TVP Sport po zakończeniu zawodów. 

Zobacz wideo Żyła mistrzem świata! Maciusiak tłumaczy przemianę. Ten niuans mógł pomóc

Długa rozmowa Doleżala z Żyłą przed złotym medalem. "To była rozmowa na luźno"

- Miał długą rozmowę z Dodem. Ustalili zasady, pogadali, pogadali i poszło tak, jak miało być - wskazał Małysz. Zapytany o to Michal Doleżal potwierdził, że taka rozmowa się odbyła i zdradził kilka szczegółów. - Po obiedzie rozmawialiśmy około 30 minut, to była rozmowa na luźno. Wygadał się - stwierdził czeski trener. 

Piotr Żyła w OberstdorfiePiotr Żyła mistrzem świata! Ogromny sukces Polaka w Oberstdorfie!

Doleżal opisał także, w jakich okolicznościach przebiegała cała sobota Piotra Żyły. - Widać było od rana, że rozpierała go energia i nie ma słów na to, co zrobił - mówił Czech. - Biegał po szatni, robił swoje, bo on to przygotowanie robi na odwrót niż inni, spokojni zawodnicy. Nie wiem, jak to działa, ale działa - powiedział Adam Małysz.

Piotr Żyła ustanowił rekord wszech czasów w historii mistrzostw świata!Piotr Żyła ustanowił rekord wszech czasów w historii mistrzostw świata!

"Wiedzieliśmy, że nie tylko Kamila i Dawida stać na taki wyczyn"

- Dla niektórych to niespodzianka, ale wiedzieliśmy, że nie tylko Kamila i Dawida stać na taki wyczyn, a Piotrek miał swój dzień - zakończył Michal Doleżal. W niedzielę polscy skoczkowie i skoczkinie pojawią się na skoczni normalnej jeszcze raz, na konkurs drużyn mieszanych. Relacja na żywo na Sport.pl.

Ale tytuły! Zagraniczne media komentują sensacyjny triumf Piotra ŻyłyAle tytuły! Zagraniczne media komentują sensacyjny triumf Piotra Żyły

Więcej o: