Żyła skomentował złoto w Oberstdorfie. No i jak tu tego gościa nie lubić?!

- Perfekcyjny dzień. Jestem bardzo szczęśliwy. Trening i kwalifikacje w piątek były słabsze, to nie był mój dzień. Ale potem grałem dużo na gitarze i musiałem wygrać! - skomentował zdobycie złotego medalu na mistrzostwach świata w Oberstdorfie Piotr Żyła.

Piotr Żyła wygrał konkurs na normalnej skoczni podczas mistrzostw świata i zdobył złoty medal - swój pierwszy indywiudalny w karierze, a osiemnasty dla reprezentacji Polski w historii tej imprezy. 

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Piotr Żyła po złotym medalu w Oberstdorfie: Grałem dużo na gitarze i musiałem wygrać

Dla Żyły to trzeci medal MŚ w karierze - wcześniej zdobywał złoto z drużyną i brąz indywidualnie w Lahti w 2017 roku. 

Piotr Żyła w OberstdorfiePiotr Żyła mistrzem świata! Ogromny sukces Polaka w Oberstdorfie!

- Perfekcyjnie się czuję. Perfekcyjny dzień. Jestem bardzo szczęśliwy. "So good, so happy!" - mówił Piotr Żyła w rozmowie dla transmisji FIS tuż po ceremonii na skoczni w Oberstdorfie. - Już seria próbna była dla mnie świetna. Trening i kwalifikacje w piątek były słabsze, to nie był mój dzień. Ale potem grałem dużo na gitarze i musiałem wygrać! - śmiał się skoczek.  

Upadek Eetu Nousiainena podczas konkursu na normalnej skoczni w OberstdorfieGroźny upadek w I serii MŚ! Fin upadł "znakomicie", ale miał pecha

To nie koniec MŚ w Oberstdorfie

Świetnie spisał się także inny z Polaków - piąte miejsce zajął Dawid Kubacki. Nieco gorsze skoki oddawali 22. Kamil Stoch, 30. Andrzej Stękała i 36. Klemens Murańka

Dawid Kubacki wygrał serię próbną przed konkursem w Oberstdorfie!Co za skok Dawida Kubackiego w serii próbnej! Pokonał Graneruda!

W kolejnych dniach mistrzostw świata w Oberstdorfie rozegrany zostanie jeszcze jeden konkurs na normalnym obiekcie - będzie to rywalizacja drużyn mieszanych. Później skoczkowie przeniosą się na dużą skocznię, gdzie o medale powalczą w piątek, 5 marca.

Więcej o: