Żyła liderem! Tak wygląda sytuacja po pierwszej serii walki o medale w Oberstdorfie

Piotr Żyła niespodziewanie prowadzi po pierwszej serii konkursu na normalnej skoczni w Oberstdorfie podczas mistrzostw świata! Polak skoczył 105 metrów i ma trzy punkty przewagi nad drugim Anze Laniskiem!

Po sobotniej serii próbnej Polacy mogli mieć spore oczekiwania przed pierwszą rundą rywalizacji o medale na normalnej skoczni. Dawid Kubacki pokonał w niej Halvora Egnera Graneruda po skoku na aż 104 metry. Obrońca tytułu mistrza świata z Seefeld zapowiedział tym samym walkę o złoto także w Oberstdorfie. 

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Niespodzianka po pierwszej serii na MŚ w Oberstdorfie! Żyła na pozycji lidera!

I pierwsza seria to potwierdziła. Choć Kubacki skoczył 102 metry i zajmował piąte miejsce. Fenomenalny skok oddał za to Piotr Żyła. 105 metrów pozwoliło Polakowi prowadzić po pierwszej serii! Drugie miejsce zajmuje Anze Lanisek (102,5 metra), a trzeci jest Ryoyu Kobayashi (104 metry). 

Klasyfikacja po pierwszej serii konkursu w Oberstdorfie:

1. Piotr Żyła - 105 metrów - 138,7 punktu
2. Anze Lanisek - 102,5 metra - 3 punkty straty
3. Ryoyu Kobayashi - 104 metry - 3,1 punktu straty
4. Karl Geiger - 103,5 metra - 3,2 punktu straty
5. Dawid Kubacki - 102 metry - 3,7 punktu straty

Słabszy skok przytrafił się Halvorowi Egnerowi Granerudowi, który uzyskał 99 metrów i jest dopiero szesnasty. W drugiej serii weźmie udział czterech polskich zawodników. Zawiódł nieco Kamil Stoch, który skoczył tylko 96 metrów i jest 23., Andrzej Stękała zmieścił się w najlepszej trzydziestce - zajmuje 29. miejsce po skoku na 95 metrów. W finale zabraknie tylko Klemensa Murańki (93 metry), który uplasował się na 36. pozycji.

Konkurs w Oberstdrofie trwa. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA