Co za skok Dawida Kubackiego w serii próbnej! Pokonał Graneruda!

Dawid Kubacki najlepszy podczas serii próbnej w Oberstdorfie! Tuż przed konkursem indywidualnym w Oberstdorfie Polak uzyskał aż 104 metry! Wyprzedził o 0,3 punktu Norwega Halvora Egnera Graneruda.

W piątek Polacy nieźle spisali się w kwalifikacjach - najlepsi Kamil Stoch i Dawid Kubacki skończyli je na szóstym i siódmym miejscu. Czemu nie wyżej? - Nie było potrzebne, żebyśmy wygrywali treningi - mówił nam trener Michal Doleżal. Seria próbna w sobotę była za to ostatnim sprawdzianem przed walką o medale. 

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Ostatni sprawdzian przed konkursem w Oberstdorfie zdany. 

Dawid Kubacki dzięki próbie na 104 metry wygrał serię o 0,3 punktu przed Halvorem Egnerem Granerudem (102 metry). Trzeci był Słoweniec Anze Lanisek (101 metrów), a w czołówce znalazł się także czwarty Piotr Żyła ze skokiem na 101,5 metra.

Kamil Stoch w Oberstdorfie, 24 lutego 2021"Nasi się zaczaili". Stoch i Kubacki odpalą fajerwerki? "Nie było potrzebne, żebyśmy wygrywali treningi"

Nieco martwić może skok Kamila Stocha, który uzyskał 94 metry i zajął 21. miejsce. Pozostali Polacy też spisali się słabiej - 35. miejsce zajął Andrzej Stękała (90 metrów), a 37. Klemens Murańka (92 metry). 

Kubacki może odpalić petardę na MŚ! Kubacki może odpalić petardę na MŚ! "Widziałem powtórkę, to już było bliskie"

Start walki o medale o 16:30

Początek pierwszej serii na mniejszym obiekcie kompleksu Audi Arena już o godzinie 16:00! Relacja na żywo na Sport.pl.

Kamil Stoch w Oberstdorfie, 24 lutego 2021Polacy walczą o medale! Gdzie i o której oglądać sobotni konkurs MŚ w skokach? [TRANSMISJA TV]

Więcej o: