Polacy walczą o medale! Gdzie i o której oglądać sobotni konkurs MŚ w skokach? [TRANSMISJA TV]

W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny skoczków na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Na normalnej skoczni tytułu mistrzowskiego z 2019 z Seefeld będzie bronić Dawid Kubacki. Gdzie i kiedy oglądać pierwszy konkurs o medale na MŚ? Transmisja tv, stream online.

W miniony piątek skoczkowie rywalizowali w kwalifikacjach do konkursu na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Tak jak w czwartkowych treningach, najlepszy był Norweg Halvor Egner Granerud, który skoczył na odległość 105,5 metra i wyrównał rekord skoczni. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Stoch, który zajął 6. miejsce. Tuż za Stochem uplasował się Dawid Kubacki, a potem odpowiednio na 15, 25 i 29. miejscu rywalizację w kwalifikacjach zakończyli Piotr Żyła, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Zobacz wideo Pokerowa zagrywka Doleżala przed mistrzostwami świata! "Polacy chcieli pójść w nieco innym kierunku" [W Punkt K #2]

MŚ w Oberstdorfie. Dawid Kubacki broni tytułu sprzed dwóch lat

Po raz pierwszy od 2003 roku polski skoczek będzie bronił tytułu mistrzowskiego wywalczonego w mistrzostwach świata na normalnej skoczni. Wtedy Adam Małysz bronił złotego medalu w Val di Fiemme – wcześniej w 2001 roku Polak wygrał w Lahti. Teraz przed obroną tytułu stanie Dawid Kubacki. Pochodzący z Nowego Targu skoczek zdobył złoty medal w 2019 roku w Seefeld po skoku na odległość 104,5 metra w drugiej serii. Po pierwszej serii Kubacki zajmował 27. miejsce. Ostatecznie to on najlepiej wykorzystał fatalne warunki pogodowe i zdobył złoty medal.

W całej historii mistrzostw świata medale zdobyło czterech Polaków. W 1962 roku srebrny medal w Zakopanem wywalczył Antoni Łaciak. Trzy złote i jeden brązowy odpowiednio w 2001, 2003, 2007 i 2011 zdobył Adam Małysz, a w 2019 roku złoty medal zdobył Dawid Kubacki, a srebrny padł łupem Kamila Stocha. W całej historii MŚ zdarzały się już niespodzianki – w 2005 roku złoty medal w Oberstdorfie zdobył Rok Benković, a 10 lat później w Falun ze zwycięstwa cieszył się Norweg Rune Velta. Velta ani razu nie wygrał konkursu w Pucharze Świata.

Gdzie i kiedy oglądać konkurs na normalnej skoczni na MŚ w Oberstdorfie?

Prawa do transmisji mistrzostw świata w Oberstdorfie posiada Telewizja Polska oraz Eurosport. Pierwszy konkurs indywidualny na MŚ na normalnej skoczni odbędzie się 27 lutego 2021 roku o godzinie 16:30. O 15:15 rozpocznie się seria próbna. Transmisja będzie dostępna już od godziny 15:00 na antenie TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. O 15:50 transmisję z zawodów rozpocznie Eurosport 1 i Eurosport Player, a o 16:10 TVP 1. Relacja na żywo z konkursu na normalnej skoczni będzie dostępna na stronie Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.