Granerud w pięknym stylu pobił rekord skoczni! "Marzenie wielu" [WIDEO]

Halvor Egner Granerud skokiem na 105,5 metra w kwalifikacjach pobił oficjalny rekord skoczni w Oberstdorfie. Na dzień przed pierwszą rywalizacją skoczków o medale mistrzostw świata wydaje się być nie do pokonania. - Był klasą samą dla siebie - mówił były skoczek i ekspert telewizji NRK, Anders Jacobsen.

Granerud już przed kwalifikacjami wręcz szalał na skoczni w Oberstdorfie. Od czwartku wygrał wszystkie cztery sesje treningowe na normalnym obiekcie i jest stawiany w roli głównego faworyta do złotego medalu. 

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Rekord skoczni pobity przez Graneruda! Chyba tylko sam może odebrać sobie złoto

W kwalifikacjach Norweg uzyskał jednak najdłuższą z dotychczasowych odległości podczas mistrzostw świata. Pobił rekord skoczni, skacząc aż 105,5 metra. Poprzedni oficjalny najlepszy rezultat to 105 metrów Johannesa Rydzeka z 2011 roku. Jednak dalej od Graneruda nawet podczas MŚ skakali już tutaj kombinator norweski Akito Watabe i inny norweski skoczek, Marius Lindvik (106,5 metra), a także skoczkini Marita Kramer (109 metrów).

 

Dzięki tej próbie Granerud wygrał kwalifikacje z przewagą 6,8 punktu nad drugim Anze Laniskiem ze Słowenii i wydaje się, że jeśli coś może mu zabrać złoty medal w sobotę to tylko niesprawiedliwe warunki, albo on sam.

"Bycie jego trenerem musi być marzeniem wielu"

- Był klasą samą dla siebie - ocenił były skoczek i ekspert norweskiej telewizji NRK, Anders Jacobsen. - Bycie jego trenerem musi być marzeniem wielu szkoleniowców - dodał. - Czułem, że to dobry skok. Był naprawdę świetny - opisał sam Granerud dla NRK po kwalifikacjach.

Konkurs na normalnej skoczni w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 16:30 w sobotę. O 15:15 odbędzie się jeszcze seria próbna. Natomiast w niedzielę skoczkowie i skoczkinie powalczą w rywalizacji drużyn mieszanych. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: