Granerud w pięknym stylu pobił rekord skoczni! "Marzenie wielu" [WIDEO]

Halvor Egner Granerud skokiem na 105,5 metra w kwalifikacjach pobił oficjalny rekord skoczni w Oberstdorfie. Na dzień przed pierwszą rywalizacją skoczków o medale mistrzostw świata wydaje się być nie do pokonania. - Był klasą samą dla siebie - mówił były skoczek i ekspert telewizji NRK, Anders Jacobsen.

Granerud już przed kwalifikacjami wręcz szalał na skoczni w Oberstdorfie. Od czwartku wygrał wszystkie cztery sesje treningowe na normalnym obiekcie i jest stawiany w roli głównego faworyta do złotego medalu. 

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Rekord skoczni pobity przez Graneruda! Chyba tylko sam może odebrać sobie złoto

W kwalifikacjach Norweg uzyskał jednak najdłuższą z dotychczasowych odległości podczas mistrzostw świata. Pobił rekord skoczni, skacząc aż 105,5 metra. Poprzedni oficjalny najlepszy rezultat to 105 metrów Johannesa Rydzeka z 2011 roku. Jednak dalej od Graneruda nawet podczas MŚ skakali już tutaj kombinator norweski Akito Watabe i inny norweski skoczek, Marius Lindvik (106,5 metra), a także skoczkini Marita Kramer (109 metrów).

 

Nowy rywal polskich skoczków. Wybuch wielkiej formy. Polacy potrzebują Nowy rywal polskich skoczków. Wybuch wielkiej formy. Polacy potrzebują "petard"

Dzięki tej próbie Granerud wygrał kwalifikacje z przewagą 6,8 punktu nad drugim Anze Laniskiem ze Słowenii i wydaje się, że jeśli coś może mu zabrać złoty medal w sobotę to tylko niesprawiedliwe warunki, albo on sam.

Kamil Stoch po kwalifikacjach w OberstdorfieStoch usłyszał złą wiadomość od dziennikarza. "Dzięki, ty to zawsze potrafisz podnieść na duchu"

"Bycie jego trenerem musi być marzeniem wielu"

- Był klasą samą dla siebie - ocenił były skoczek i ekspert norweskiej telewizji NRK, Anders Jacobsen. - Bycie jego trenerem musi być marzeniem wielu szkoleniowców - dodał. - Czułem, że to dobry skok. Był naprawdę świetny - opisał sam Granerud dla NRK po kwalifikacjach.

Michal Doleżal po kwalifikacjach w OberstdorfieMichał Doleżal wlał nadzieję w serca polskich kibiców przed konkursem o medale

Konkurs na normalnej skoczni w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 16:30 w sobotę. O 15:15 odbędzie się jeszcze seria próbna. Natomiast w niedzielę skoczkowie i skoczkinie powalczą w rywalizacji drużyn mieszanych. Relacje na żywo na Sport.pl.