Michał Doleżal wlał nadzieję w serca polskich kibiców przed konkursem o medale

- Na normalnej skoczni wszystko jest w punktach i będzie się toczyło do końca - mówił Michal Doleżal przed pierwszą rywalizacją o medale skoczków podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Konkurs na normalnej skoczni w sobotę od 16:30. Relacja na żywo na Sport.pl

Szósty, siódmy i piętnasty - to miejsca polskich skoczków w piątkowych kwalifikacjach przed konkursem indywidualnym na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki, a nieco dalej w klasyfikacji znalazł się Piotr Żyła.

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Doleżal: Są jeszcze rezerwy, to jest głównie kwestia techniki

Jak wyniki ostatniego tak dużego sprawdzianu przed rywalizacją o medale na normalnym obiekcie ocenił trener Michal Doleżal? - Są rezerwy, wiemy o tym, ale dzisiaj był dobry trening przed zawodami. Wiemy, na co uważać jutro. To jest kwestia głównie techniki - wskazywał czeski szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu, Kacprem Merkiem.

SchmidKubacki i Żyła stali jak wryci. "Fuck, fuck, fuck". Komiczna sytuacja na skoczni [WIDEO]

O medalach w sobotę zadecydują detale. "Wszystko będzie się toczyło do końca"

- Są rezerwy, zawsze mogło być lepiej lub gorzej. Ale wiemy, gdzie jest rezerwa i pracujemy dalej. Mamy nadzieję, że jutro to wszystko będzie funkcjonowało jeszcze lepiej - dodał Doleżal. Czy uczula zawodników na to, jak ciasno może być w klasyfikacji konkursu na tak małym obiekcie i jak ważne wtedy będą noty za styl? - Na normalnej skoczni wszystko jest w punktach i będzie się toczyło do końca. Trzeba zawsze przypomnieć zawodnikom, ale oni o tym wiedzą - tłumaczył Doleżal.

Kamil Stoch najlepszym z Polaków w kwalifikacjach! Granerud nie dał szans rywalom!Kamil Stoch najlepszym z Polaków w kwalifikacjach! Granerud nie dał szans rywalom!

Pozostali Polacy - Klemens Murańka i Andrzej Stękała zajęli pozycje w trzeciej dziesiątce - odpowiednio 25. i 29. miejsce. - To, co jest na imitacjach, to wszystko działa. U nich jest za mało luzu, za bardzo chcą. Za mało to jest swobodne po prostu - opisał Michal Doleżal. 

Kapitalny skok Kubackiego tuż przed kwalifikacjami! Granerud znów najlepszy!Kapitalny skok Kubackiego tuż przed kwalifikacjami! Granerud znów najlepszy!

Konkurs dużo wcześniej niż kwalifikacje

Sobotni konkurs indywidualny zaplanowano na wcześniejszą godzinę niż kwalifikacje - 16:30. O 15:15 odbędzie się natomiast jeszcze seria próbna. W niedzielę odbędzie się za to rywalizacja drużyn mieszanych. Relacje na żywo na Sport.pl.