Stoch usłyszał złą wiadomość od dziennikarza. "Dzięki, ty to zawsze potrafisz podnieść na duchu"

W piątkowych kwalifikacjach Kamil Stoch spisał się świetnie i bardziej od jego skoków mogły go niepokoić o warunkach, jakie pojawią się w Oberstdorfie w trakcie sobotniego konkursu indywidualnego. Ma padać śnieg, a Polak o wiele bardziej lubi rywalizować przy słonecznej pogodzie.

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w piątkowych kwalifikacjach w Oberstdorfie po dobrym skoku na 101,5 metra. Wyprzedził innego Polaka, Dawida Kubackiego, który lądował o pół metra bliżej od niego o 0,1 punktu. Kwalifikacje wygrał Halvor Egner Granerud, do którego Stoch stracił 12,6 punktu.

Zobacz wideo O medalach w mistrzostwach świata mogą decydować nie odległości, ale noty za styl

Zmiana pogody w Oberstdorfie. Stoch niezadowolony

- Skoki uważam za dobre, były na niezłym poziomie. Nie chcę się doszukiwać błędów, pewnie nie są perfekcyjne. Jest okej i w serii próbnej skok był już krokiem naprzód. Może niewielkim, ale jednak, a ten w kwalifikacjach też był w porządku - opisywał Stoch w rozmowie dla Eurosportu.

- Dzisiaj piękny dzionek był, ale mam wrażenie, że ta pogoda się zmieni, bo co kolejna godzina mijała, to było gorzej i czułem się przytłumiony - mówił Stoch. Później prosił o "dobrą i równą dla wszystkich pogodę", ale usłyszał od dziennikarza Eurosportu, Kacpra Merka, że na sobotę, kiedy zawodnicy będą rywalizowali o medale, zapowiadana jest zmiana pogody i ma padać śnieg. - Dzięki, ty to zawsze potrafisz podnieść na duchu - śmiał się Polak. A to niedobra informacja dla Stocha, bo ten zawsze woli skakać, gdy jest słonecznie. 

Czego oczekuje od siebie Kamil Stoch? "Nie mogę podejść na zasadzie, że będzie, co będzie"

Jakie będzie nastawienie aktualnego wicemistrza świata z normalnej skoczni w Seefeld przed sobotnimi zawodami?- Nie mogę do nich podejść na zasadzie, że będzie, co będzie. Oczekuję od siebie tego, co zwykle: pełnej koncentracji i o nią się postaram - wskazał Stoch.

Początek konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 16:30, a poprzedzi go jeszcze seria próbna, która rozpocznie się o 15:15. W niedzielę odbędzie się rywalizacja drużyn mieszanych. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA