Stoch usłyszał złą wiadomość od dziennikarza. "Dzięki, ty to zawsze potrafisz podnieść na duchu"

W piątkowych kwalifikacjach Kamil Stoch spisał się świetnie i bardziej od jego skoków mogły go niepokoić o warunkach, jakie pojawią się w Oberstdorfie w trakcie sobotniego konkursu indywidualnego. Ma padać śnieg, a Polak o wiele bardziej lubi rywalizować przy słonecznej pogodzie.

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w piątkowych kwalifikacjach w Oberstdorfie po dobrym skoku na 101,5 metra. Wyprzedził innego Polaka, Dawida Kubackiego, który lądował o pół metra bliżej od niego o 0,1 punktu. Kwalifikacje wygrał Halvor Egner Granerud, do którego Stoch stracił 12,6 punktu.

Zobacz wideo O medalach w mistrzostwach świata mogą decydować nie odległości, ale noty za styl

Zmiana pogody w Oberstdorfie. Stoch niezadowolony

- Skoki uważam za dobre, były na niezłym poziomie. Nie chcę się doszukiwać błędów, pewnie nie są perfekcyjne. Jest okej i w serii próbnej skok był już krokiem naprzód. Może niewielkim, ale jednak, a ten w kwalifikacjach też był w porządku - opisywał Stoch w rozmowie dla Eurosportu.

Nowy rywal polskich skoczków. Wybuch wielkiej formy. Polacy potrzebują Nowy rywal polskich skoczków. Wybuch wielkiej formy. Polacy potrzebują "petard"

- Dzisiaj piękny dzionek był, ale mam wrażenie, że ta pogoda się zmieni, bo co kolejna godzina mijała, to było gorzej i czułem się przytłumiony - mówił Stoch. Później prosił o "dobrą i równą dla wszystkich pogodę", ale usłyszał od dziennikarza Eurosportu, Kacpra Merka, że na sobotę, kiedy zawodnicy będą rywalizowali o medale, zapowiadana jest zmiana pogody i ma padać śnieg. - Dzięki, ty to zawsze potrafisz podnieść na duchu - śmiał się Polak. A to niedobra informacja dla Stocha, bo ten zawsze woli skakać, gdy jest słonecznie. 

Michal Doleżal po kwalifikacjach w OberstdorfieMichał Doleżal wlał nadzieję w serca polskich kibiców przed konkursem o medale

Czego oczekuje od siebie Kamil Stoch? "Nie mogę podejść na zasadzie, że będzie, co będzie"

Jakie będzie nastawienie aktualnego wicemistrza świata z normalnej skoczni w Seefeld przed sobotnimi zawodami?- Nie mogę do nich podejść na zasadzie, że będzie, co będzie. Oczekuję od siebie tego, co zwykle: pełnej koncentracji i o nią się postaram - wskazał Stoch.

SchmidKubacki i Żyła stali jak wryci. "Fuck, fuck, fuck". Komiczna sytuacja na skoczni [WIDEO]

Początek konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 16:30, a poprzedzi go jeszcze seria próbna, która rozpocznie się o 15:15. W niedzielę odbędzie się rywalizacja drużyn mieszanych. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: