Kamil Stoch najlepszym z Polaków w kwalifikacjach! Granerud nie dał szans rywalom!

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Tylko 0,1 punktu stracił do niego Dawid Kubacki. Zwyciężył Halvor Egner Granerud z Norwegii, który ustanowił rekord skoczni.

Pięciu Polaków mógł wystawić Michal Doleżal na piątkowe kwalifikacje, przez co po czwartkowych treningach musiał odrzucić Jakuba Wolnego. Nie wzięli w nich udziału Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, ale trener Polaków nie miał się o co martwić. W piątkowej serii treningowej Kubacki i Stoch byli w czołówce - na czwartym i szóstym miejscu. 

Zobacz wideo Styl skoków narciarskich zmieniał się na przestrzeni czasu

Świetna forma Polaków w kwalifikacjach w Oberstdorfie! Najlepszy znów Granerud

W kwalifikacjach przed konkursem indywidualnym mistrzostw świata Polacy pokazali podobne próby. 100,5 metra pozwoliło Dawidowi Kubackiemu na siódme miejsce, a o zaledwie 0,1 punktu wyprzedził go szósty Kamil Stoch, który skoczył 101 metrów.

Wygrał najlepszy w pięciu kolejnych seriach podczas MŚ w Oberstdorfie, Norweg Halvor Egner Granerud, który nie dał szans swoim rywalom skokiem na aż 105,5 metra. To nowy rekord skoczni. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek (103 metry), a trzeci był Stefan Kraft (101,5 metra) z Austrii.

Pozostali Polacy spisali się nieco słabiej. Piotr Żyła był piętnasty, Klemens Murańka (96 metrów) zakończył kwalifikacje na 25. pozycji, a Andrzej Stękała (95 metrów) na 29. miejscu.

Konkurs mężczyzn już w sobotę! Walka o medale na normalnej skoczni

W sobotę rywalizacja w Oberstdorfie rozpocznie się od serii próbnej, którą zaplanowano na godzinę 15:15. Pierwsza runda konkursu indywidualnego na normalnym obiekcie ruszy o godzinie 16:30. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA