Kamil Stoch najlepszym z Polaków w kwalifikacjach! Granerud nie dał szans rywalom!

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Tylko 0,1 punktu stracił do niego Dawid Kubacki. Zwyciężył Halvor Egner Granerud z Norwegii, który ustanowił rekord skoczni.

Pięciu Polaków mógł wystawić Michal Doleżal na piątkowe kwalifikacje, przez co po czwartkowych treningach musiał odrzucić Jakuba Wolnego. Nie wzięli w nich udziału Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, ale trener Polaków nie miał się o co martwić. W piątkowej serii treningowej Kubacki i Stoch byli w czołówce - na czwartym i szóstym miejscu. 

Zobacz wideo Styl skoków narciarskich zmieniał się na przestrzeni czasu

Świetna forma Polaków w kwalifikacjach w Oberstdorfie! Najlepszy znów Granerud

W kwalifikacjach przed konkursem indywidualnym mistrzostw świata Polacy pokazali podobne próby. 100,5 metra pozwoliło Dawidowi Kubackiemu na siódme miejsce, a o zaledwie 0,1 punktu wyprzedził go szósty Kamil Stoch, który skoczył 101 metrów.

Wygrał najlepszy w pięciu kolejnych seriach podczas MŚ w Oberstdorfie, Norweg Halvor Egner Granerud, który nie dał szans swoim rywalom skokiem na aż 105,5 metra. To nowy rekord skoczni. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek (103 metry), a trzeci był Stefan Kraft (101,5 metra) z Austrii.

Kapitalny skok Kubackiego tuż przed kwalifikacjami! Granerud znów najlepszy!Kapitalny skok Kubackiego tuż przed kwalifikacjami! Granerud znów najlepszy!

Pozostali Polacy spisali się nieco słabiej. Piotr Żyła był piętnasty, Klemens Murańka (96 metrów) zakończył kwalifikacje na 25. pozycji, a Andrzej Stękała (95 metrów) na 29. miejscu.

Kamila KarpielPolki nie zawiodły w konkursie drużynowym w debiucie na mistrzostwach świata

Konkurs mężczyzn już w sobotę! Walka o medale na normalnej skoczni

W sobotę rywalizacja w Oberstdorfie rozpocznie się od serii próbnej, którą zaplanowano na godzinę 15:15. Pierwsza runda konkursu indywidualnego na normalnym obiekcie ruszy o godzinie 16:30. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: