Kapitalny skok Kubackiego tuż przed kwalifikacjami! Granerud znów najlepszy!

Świetny skok Dawida Kubackiego w piątkowym treningu przed kwalifikacjami! Polak uzyskał 103,5 metra i zajął czwarte miejsce. Najlepszy był Norweg Halvor Egner Granerud. Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 20:30. Relacja na żywo na Sport.pl.

W czwartkowych treningach zabrakło najlepszych polskich skoczków, którzy oszczędzali siły na piątkowe i sobotnie skoki, w tym walkę o medale. Wtedy zaprezentowali się Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny, a Michal Doleżal zdecydował, że ten ostatni nie weżmie udziału w kwalifikacjach

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami dla

Przed nimi w piątek zorganizowano jeszcze jeden trening. Najlepszy w nim okazał się lider klasyfikacji generalnej, Halvor Egner Granerud, który skoczył 102 metry. Druga pozycja przypadła Anze Laniskowi (104,5 metra) ze Słowenii, a trzecia Niemcowi Markusowi Eisenbichlerowi (101 metrów).

Kamila KarpielPolki nie zawiodły w konkursie drużynowym w debiucie na mistrzostwach świata

Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który po skoku na 103,5 metra zajął czwarte miejsce. W czołówce znalazł się także Kamil Stoch (99 metrów), który zajął szóste miejsce. Dwudziesty był Piotr Żyła (97,5 metra), 27. Andrzej Stękała (94 metry), a 37. Klemens Murańka (89,5 metra).

Kinga RajdaFatalne skoki Polek przed konkursem drużynowym! Zdobyły razem tylko 1,3 punktu!

Początek kwalifikacji w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 20:30. Sobotni konkurs na normalnym obiekcie rozpocznie się natomiast o 16:30. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: