Polki nie zawiodły w konkursie drużynowym w debiucie na mistrzostwach świata

Polki zajęły siódme miejsce w debiucie podczas konkursu drużynowego na mistrzostwach świata. Złoto przypadło Austriaczkom, które wywalczyły zwycięstwo ostatnim skokiem liderki kadry Marity Kramer.

W piątkowej serii próbnej Polki zaprezentowały się fatalnie - razem zdobyły tylko 1,3 punktu  i zajęły przedostatnie, jedenaste miejsce. W konkursie drużynowym liczyły na wyraźną poprawę.

Siódme miejsce Polek w konkursie drużynowym w debiucie na MŚ. Najlepsze skoki w Oberstdorfie

Po pierwszej rundzie zawodniczki Łukasz Kruczka były ósme. Najlepszy skok oddała Anna Twardosz, który uzyskała 87,5 metra. Nieco gorzej spisały się Kamila Karpiel (81,5 metra) i Kinga Rajda (77 metrów). Najsłabsza próba to zaledwie 64,5 metra Joanny Szwab.

Kinga RajdaFatalne skoki Polek przed konkursem drużynowym! Zdobyły razem tylko 1,3 punktu!

W finałowych skokach Polki poprawiły się o jedno miejsce. Dużo lepszy skok oddała Szwab, która lądowała na 71. metrze. Dalej niż w pierwszej serii skoczyły także Karpiel - 82 metry i Rajda - 78 metrów. Nieco gorzej zaprezentowała się za to Twardosz, która uzyskała 83 metry, ale i tak wynik Polek - 631,2 punktu - wystarczył do wyprzedzenia Czeszek (621,5 punktu) o 9,7 punktu.

Warto odnotować, że polska drużyna debiutowała w konkursie podczas mistrzostw świata - w Seefeld dwa lata wcześniej mieliśmy tylko dwie zawodniczki i nie mogliśmy wystawić zespołu, a wcześniej Polska nie wysyłała na mistrzostwa świata skoczkiń. Do tego dla wszystkich zawodniczek poza Twardosz, przynajmniej jeden skok oddany w konkursie drużynowym był najlepszym podczas mistrzostw świata. Wynik uzyskany w piątek jest w tym kontekście bardzo dobry - w Pucharze Świata najlepszym wynikiem drużyny było ósme miejsce osiągnięte w Zao i Ljubnie w trakcie dwóch ostatnich sezonów.

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, i Łukasz Kruczek, trener reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich"Kruczek jest świetnym trenerem". Prezes Tajner zdradza: "Rozpoznanie problemów przeprowadzi Adam Małysz"

Złoto dla Austriaczek! Walka do ostatniego skoku. Kramer tym razem lepsza od Klimec

Konkurs w Oberstdorfie wygrały Austriaczki (Daniela Iraschko-Stolz - 97 i 99,5 metra, Sophie Sorschag - 88 i 93,5 metra, Chiara Choelzl - 89,5 i 96,5 metra i Marita Kramer - 102,5 i 104 metry). Wyprzedziły o 1,4 punktu Słowenki i to dzięki ostatniej próbie Kramer, która pokonała Emę Klinec. A to ona dzień wcześniej zdobyła złoty medal indywidualnie. Brązowy medal przypadł Norweżkom.

Zaskakująca strategia polskiej kadry na MŚ. Zaskakująca strategia polskiej kadry na MŚ. "Zawodnicy nie protestowali"

W piątek zostaną rozegrane także kwalifikacje mężczyzn, które zaplanowano na godzinę 20:30. Relacja na żywo na Sport.pl.