Fatalne skoki Polek przed konkursem drużynowym! Zdobyły razem tylko 1,3 punktu!

Fatalny występ polskiej drużyny w serii próbnej przed konkursem drużynowym kobiet podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Gdyby to był konkurs, nie awansowałyby do drugiej serii. Miały łączną notę na poziomie zaledwie 1,3 punktu i zajęły przedostatnie, jedenaste miejsce! Najlepsza była drużyna Austrii.

Polki po niepowodzeniu w czwartkowym konkursie indywidualnym, w którym żadna z dwóch zawodniczek kadry Łukasza Kruczka nie awansowała do drugiej serii, mogły chcieć odegrać większą rolę w konkursie drużynowym. Pierwsze piątkowe skoki w ich wykonaniu były jednak słabe. 

Zobacz wideo Michal Doleżal wskazał faworyta do złota mistrzostw świata

Dramatyczne skoki Polek w serii próbnej! Tylko jedna miała więcej niż zero punktów!

Kruczek do konkursu drużynowego zgłosił skład: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab i Kamila Karpiel. Pierwsza z zawodniczek uzyskała najlepszy wynik w serii próbnej. Twardosz skoczyła 73,5 metra i zajęła w niej 23. miejsce z notą 1,3 punktu. Okazało się, że była to także nota łączna wszystkich Polek, bo reszta zawodniczek skakała na tyle blisko, że nie były im przyznawane punkty za odległość, a w serii próbnej nie ma przecież not za styl. Rajda skoczyła 67,5 metra, a Szwab 65,5 metra.

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, i Łukasz Kruczek, trener reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich"Kruczek jest świetnym trenerem". Prezes Tajner zdradza: "Rozpoznanie problemów przeprowadzi Adam Małysz"

Tym samym gdyby seria próbna była pierwszą rundą konkursu, Polki nie awansowałyby do drugiej serii. Zajęły dopiero jedenaste miejsce i wyprzedziły tylko reprezentantki USA (Annika Belshaw, Logan Sankey, Anna Hoffmann i Paige Jones), które miały noty po zero punktów. 

Najlepsze w serii poprzedzającej piątkowy konkurs były Austriaczki. Drugie miejsce zajęłyby Słowenki, a trzecie Norweżki, choć u nich skoku nie oddała Thea Miryan Bjoerseth. Indywidualnie najlepsza okazała się Marita Kramer (101 metrów) z Austrii, druga była Słowenka Nika Kriznar (95,5 metra), a trzecia Silje Opseth (także 95,5 metra) z Norwegii. 

Zaskakująca strategia polskiej kadry na MŚ. Zaskakująca strategia polskiej kadry na MŚ. "Zawodnicy nie protestowali"

Wyniki serii próbnej przed konkursem drużynowym skoczkiń w Oberstdorfie:

  • 1. Austria - 183,7 pkt.
  • 2. Słowenia - 182,9 pkt.
  • 3. Norwegia (3 skoki) - 128 pkt.
  • ------
  • 11. Polska - 1,3 pkt.

Michal Doleżal wskazał faworytów MŚ. Tłumaczy wybór Murańki do składuMichal Doleżal wskazał faworytów MŚ. Tłumaczy wybór Murańki do składu

Początek konkursu drużynowego zaplanowano na godzinę 17:15, ale może się nieco opóźnić, bo seria próbna była przeprowadzana z problemami. Silne podmuchy wiatru powodowały przerwy pomiędzy skokami poszczególnych zawodniczek.