MŚ w Oberstdorfie. Nietypowa godzina skoków w piątek. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA TV]

Konkurs drużynowy kobiet i kwalifikacje do konkursu indywidualnego - to nas czeka w piątek 26 lutego 2021 roku w Oberstdorfie podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Gdzie i kiedy oglądać zmagania z udziałem biało-czerwonych? Transmisja tv, stream online.

W środę oraz czwartek odbywały się treningi z udziałem skoczków w Oberstdorfie. W środę żaden z Polaków nie stanął na podium, natomiast w czwartek biało-czerwoni rywalizowali bez Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. W środę dominował Niemiec Markus Eisenbichler, natomiast w czwartek wygrywał Norweg Halvor Egner Granerud.

Zobacz wideo Pokerowa zagrywka Doleżala przed mistrzostwami świata!

MŚ w Oberstdorfie. Polki powalczą w konkursie drużynowym, a Polacy o awans do sobotniego konkursu

W czwartek odbył się konkurs indywidualny na normalnej skoczni z udziałem kobiet. Mistrzynią świata została Słowenka Ema Klinec, która wygrała z 3,1 pkt przewagi nad Norweżką Maren Lundby. Brązowy medal zdobyła Japonka Sara Takanashi, która straciła do Słowenki 3,3 pkt. Poza podium znalazła się Austriaczka Marita Kramer, która w pierwszej serii konkursowej oddała skok na odległość 109 metrów i pobiła rekord skoczni. Ze względu na niskie noty za styl po pierwszej serii Kramer miała tylko punkt przewagi nad Emą Klinec – w drugiej serii z kolei Kramer oddała skok na odległość 98 metrów. Anna Twardosz i Kinga Rajda zajęły miejsca poza pierwszą 30.

Twardosz lądowała na 83 metrze i zajęła 33. miejsce, natomiast Rajda po skoku na odległość 69,5 metra zakończyła rywalizację na 38. miejscu. W piątkowym konkursie drużynowym poza Rajdą i Twardosz Polskę będzie reprezentować Kamila Karpiel i Joanna Szwab. Polki będą skakać jako szóste, a na liście startowej znajduje się 12 reprezentacji.

W najbliższy piątek skoczkowie będą walczyć o awans do sobotniego konkursu indywidualnego. Na liście w kwalifikacjach znajduje się 66 zawodników. Polskę będą reprezentować Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Klemens Murańka. Decyzją trenera Michala Doleżala w kwalifikacjach nie zobaczymy Jakuba Wolnego. W sobotę tytułu mistrzowskiego z 2019 roku z Seefeld na normalnej skoczni będzie bronić Dawid Kubacki.

Gdzie i kiedy oglądać piątkowe zmagania w Oberstdorfie?

Prawa do transmitowania mistrzostw świata w Oberstdorfie w narciarstwie klasycznym posiada Telewizja Polska oraz Eurosport. 26 lutego 2021 roku rywalizować będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Serie próbne kobiet i mężczyzn – odpowiednio o 16:00 i 19:00 – nie będą dostępne do obejrzenia. Plan dostępnych transmisji w piątek prezentuje się następująco:

  • 17:00: konkurs drużynowy kobiet – Eurosport 1, Eurosport Player,
  • 20:30: kwalifikacje do konkursu indywidualnego mężczyzn – Eurosport 1, Eurosport Player.
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA