Martin Schmitt chwali polskich skoczków. "Kandydat do złotego medalu MŚ"

- Dawid Kubacki skacze na bardzo dobrym poziomie. To jeden z kandydatów do złotego medalu na mistrzostwach świata - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" obecny ekspert Eurosportu, Martin Schmitt.

W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny na mistrzostwach świata w Oberstdorfie w narciarstwie klasycznym. W piątek z kolei odbędą się kwalifikacje. Jak dotąd odbyły się trzy oficjalne treningi. W każdym z nich wygrywał Norweg Halvor Egner Granerud.

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Schmitt chwali Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. "Dawid to jeden z kandydatów do złotego medalu"

Polska kadra prowadzona przez Michala Doleżala w piątkowych kwalifikacjach będzie reprezentowana przez Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę. Biało-czerwonych w kwalifikacjach nie będzie reprezentował Jakub Wolny Taką decyzję podjął trener. W czwartkowej sesji treningowej udziału nie brali Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Martin Schmitt, były skoczek, a obecnie ekspert Eurosportu, został zapytany przez "Przegląd Sportowy" o swoje typy na mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Schmitt chwalił Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Jego zdaniem Kubacki może powalczyć o złoty medal. – Dawid skacze na naprawdę wysokim poziomie. Ma ogromny atut: znakomite odbicie, które jest bardzo istotne na normalnej skoczni. Z kolei Kamil ma ogromne doświadczenie na wielkich imprezach. Zawsze jest w stanie zwyciężyć, cała polska kadra jest silna – mówi były skoczek.

43-latek w gronie swoich faworytów do wygranej w mistrzostwach świata wymienia Halvora Egnera Graneruda, Ryoyu Kobayashiego oraz Markusa Eisenbichlera. Niemiec wraz z Dawidem Kubackim bronią tytułów mistrzowskich z 2019 roku z Seefeld. Wtedy Kubacki zdobył złoto na normalnej skoczni, a Eisebichler na dużej. – Markus skacze dobrze, ale w tym sezonie ma swoje wzloty i upadki. Dobre skoki nie przychodzą mu z tak dużą łatwością i lekkością, jak Granerudowi. Może zatem brakować mu pewności siebie. Jeśli dobrze rozpocznie mistrzostwa, ma szanse na bardzo dobry rezultat. Będzie wtedy bliżej obrony tytułu – skwitował Schmitt.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu odbędą się 26 lutego 2021 roku o godzinie 20:30 na skoczni Audi Arena w Oberstdorfie. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni HS-106. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA