MŚ w skokach - skoczkowie skaczą już w środę. O której i gdzie można śledzić?

Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie rozpoczęły się od wtorkowych treningów pań. Najlepszą Polką była Anna Twardosz - podczas pierwszego i trzeciego treningu znalazła się w najlepszej trzydziestce zawodniczek. W środę zaplanowano kwalifikacje kobiet oraz trening mężczyzn na skoczni normalnej. Relacja na żywo z treningu skoczków na Sport.pl

Tylko jedna z Polek znalazła się wśród trzydziestu najlepszych zawodniczek treningów - dwukrotnie dokonała tego Anna Twardosz. Najlepiej skacząca zawodniczka kadry Łukasza Kruczka najpierw zajęła 26. miejsce w pierwszej serii po skoku na 86,5 metra, a trzecią z serii, w której skoczyła 89 metrów, zakończyła na 24. pozycji. Gdyby była to seria konkursowa, 19-latka poprawiłaby swój najlepszy wynik w karierze - 26. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. 

Zobacz wideo "Stoch wiele razy pokazywał złość, ale skoki nadal sprawiają mu radość"

Kwalifikacje kobiet na MŚ w Oberstdorfie. Reprezentacja Polski walczy o najwyższe cele

We wtorkowych sesjach na normalnej skoczni najlepiej prezentowały się Japonka Sara Takanashi i Austriaczka Marita Kramer. Ta pierwsza wygrała pierwszą (103,5 metra) i trzecią (104,5 metra) serię treningową, a w drugiej (101,5 metra). Natomiast Kramer wygrała drugi trening (103,5 metra),  pierwszy (101,5 metra) zakończyła na drugiej pozycji. 

14.02.2021, Melbourne, Iga Świątek podczas meczu z Simoną Halep  w 1/8 finału Australian Open.Świetna wiadomość dla kibiców. Gra Iga Świątek i nie trzeba zarywać nocy, by obejrzeć. Transmisja TV, stream

W żeńskiej reprezentacji Polski powołanej na mistrzostwa świata w Oberstdorfie znalazły się Kinga Rajda, Nicole Konderla, Anna Twardosz, Joanna Szwab i Kamila Karpiel. Kobiety będą chciały sprawić niespodziankę i zajść jak najdalej, ale nadzieję wiążą z rywalizacją mieszaną. Podczas weekendu w Rumunii odbył się konkurs miksta, w którym Polacy zajęli w nim szóste miejsce.

Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zakopane, 12 stycznia 2021Zamieszanie z tysiącem testów na Covid podczas MŚ. Małysz: Masakra. To pokazuje absurd

Na środowe kwalifikacje Łukasz Kruczek mógł zgłosić tylko cztery zawodniczki. Jak podał Dominik Formela z portalu skijumping.pl, pewne startu po treningach były Twardosz, Karpiel i Rajda. Trudniejszą decyzję trener musiał podjąć w przypadku Nicole Konderli i Joanny Szwa. Finalnie Kruczek postawił na tą pierwszą, bo miała większą łączną notę ze wszystkich treningów (Konderla zgromadziła 45,3 pkt., a Szwab 41,1 pkt.).

Germany WCup Ski JumpMistrzostwa Świata w Oberstdorfie. Jak wygląda program skoków? Gdzie oglądać zmagania Polaków?

Polscy skoczkowie są na oficjalnej liście startowej pierwszych treningów MŚ w Oberstdorfie. Ale nie są pewni czy w środę rzeczywiście będą mogli pojawić się na skoczni normalnej (HS 106). Niepewność spowodowana jest problemami z pierwszeństwem w laboratoriach. Jeżeli Polacy nie zdążą na środowe treningi, okazję do skoków przed piątkowymi kwalifikacjami będą mieli jeszcze w czwartek, 25 lutego. Do Oberstdorfu udali się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

MŚ w skokach narciarskich w Oberstdorfie. Gdzie i o której oglądać kwalifikacje kobiet i trening mężczyzn? Transmisja TV, stream online

Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich rozpoczęły się od wtorkowych treningów kobiet. W środę o godz. 14:00 swoje pierwsze skoki wykonają mężczyźni. Seria próbna kobiet na skoczni normalnej, tuż przed kwalifikacjami wystartuje o godz. 16:45. Same kwalifikacje z kolei rozpoczną się o godz. 18:00. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 2 i w serwisie Eurosport Player. Relację na żywo poprowadzi portal Sport.pl oraz aplikacja Sport.pl LIVE.

Więcej o: