Pierwsze treningi skoków na M¦ w Oberstdorfie za nami! Dobre skoki Polki

Sara Takanashi i Marita Kramer - to zawodniczki, które okazały się najlepsze podczas pierwszych treningów podczas mistrzostw ¶wiata w Oberstdorfie. Skoczkinie rywalizowały w trzech seriach na normalnym obiekcie. Najlepsza z Polek - Anna Twardosz - podczas pierwszego i trzeciego treningu znalazła się w najlepszej trzydziestce zawodniczek.

Treningi kobiet to pierwsze oficjalne serie skoków narciarskich w Oberstdorfie podczas rozpoczynających się mistrzostw świata. Dla pań to już tak naprawdę ostatnie chwile przed rywalizacją o wyższe cele - w środę czekają je kwalifikacje, a w czwartek pierwszy konkurs i walka o medale. 

Zobacz wideo "Stoch wiele razy pokazywał złość, ale skoki nadal sprawiają mu radość"

Takanashi i Kramer dominują na treningach skoczkiń w Oberstdorfie

We wtorkowych sesjach na normalnej skoczni najlepiej prezentowały się Japonka Sara Takanashi i Austriaczka Marita Kramer. Ta pierwsza wygrała pierwszą (103,5 metra) i trzecią (104,5 metra) serię treningową, a w drugiej (101,5 metra). Natomiast Kramer wygrała drugi trening (103,5 metra),  pierwszy (101,5 metra) zakończyła na drugiej pozycji, a trzeci (101 metrów) na trzecim miejscu. 

Germany Ski Jumping Four HillsDoleżal i Widhoelzl bezdomni. Sportowcy musieli uciekać, by startować na MŚ

Dobrą formę potwierdziły także liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Słowenka Nika Kriznar (I trening - dziesiąte miejsce i 96,5 metra, II trening - czwarte miejsce i 100 metrów, III trening - drugie miejsce - 101,5 metra), Daniela Iraschko-Stolz z Austrii (I trening - trzecie miejsce i 102 metry, II trening - siódme miejsce i 99,5 metra, III trening - piąte miejsce i 95,5 metra), czy Norweżka Maren Lundby (I trening - siódme miejsce i 100 metrów, II trening - trzecie miejsce i 101 metrów, nie wystartowała w III treningu). 

Dobre skoki Anny Twardosz. Gdyby to był konkurs, poprawiłaby najlepszy wynik w karierze

Tylko jedna z Polek znalazła się wśród trzydziestu najlepszych zawodniczek treningów - dwukrotnie dokonała tego Anna Twardosz. Najlepiej skacząca zawodniczka kadry Łukasza Kruczka najpierw zajęła 26. miejsce w pierwszej serii po skoku na 86,5 metra, a trzecią z serii, w której skoczyła 89 metrów, zakończyła na 24. pozycji.

Ryoyu Kobayashi i sprawa wkładekBył dominatorem skoków, zatrzymała go jedna zmiana. Wyrasta na jednego z faworytów MŚ

I trzeba przyznać, że to były naprawdę dobre skoki 19-latki. Gdyby była to seria konkursowa, to Twardosz poprawiłaby swój najlepszy wynik w karierze - 26. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Pozostałe Polki skakały nawet ponad dziesięć metrów bliżej od niej. 

Wtorkowe skoki Polek podczas serii treningowych na MŚ w Oberstdorfie:

  • Anna Twardosz: I trening - 26. miejsce i 86,5 metra, II trening - 32. miejsce i 81,5 metra, III trening - 24. miejsce i 89 metrów
  • Kamila Karpiel: I trening - 43. miejsce i 73,5 metra, II trening - 35. miejsce i 79 metrów, 47. miejsce i 74 metry
  • Kinga Rajda: I trening - 46. miejsce i 72 metry, II trening - 46. miejsce i 73 metry, 44. miejsce i 78,5 metra
  • Nicole Konderla: I trening - 41. miejsce i 75,5 metra, II trening - 50. miejsce i 74 metry, III trening - 55. miejsce i 69 metrów
  • Joanna Szwab: I trening - 45. miejsce i 70 metrów, II trening - 47. miejsce i 76 metrów, III trening - 51. miejsce i 70,5 metra

Horngacher wskazał faworytów MŚ w Oberstdorfie. Horngacher wskazał faworytów MŚ w Oberstdorfie. "Granerud nie jest maszyną"

Kruczek wybiera czwórkę na kwalifikacje. W czwartek skoczkinie powalczą o medale

Na czwartkowe kwalifikacje Łukasz Kruczek mógł zgłosić tylko cztery zawodniczki. Jak podał Dominik Formela z portalu skijumping.pl, pewne startu tuż po treningach były Twardosz, Karpiel i Rajda. Szkoleniowiec później podał decyzję w sprawie wyboru pomiędzy Nicole Konderlą i Joanną Szwab - w czwartek będzie skakała ta pierwsza, bo miała większą łączną notę ze wszystkich treningów (Konderla zgromadziła 45,3 pkt., a Szwab 41,1 pkt.)

W czwartek zawodniczki wystartują najpierw w treningu od godziny 16:45, a następnie w kwalifikacjach od 18:00. Rywalizacja w konkursie na normalnej skoczni czeka je w czwartek od 17:00. Relacje na żywo z MŚ w Oberstdorfie na Sport.pl.

Więcej o: