Niebywały skandal w skokach. Kramer ze łzami w oczach: To trudne do zrozumienia

"Utrata żółtego plastronu w taki sposób jest trudna do zrozumienia, ale to niestety część tego zwariowanego sezonu" - tak skomentowała Marita Kramer na Instagramie swoje niedopuszczenie do zawodów Pucharu Świata w Rasnovie ze względu na niejednoznaczny wynik testu na koronawirusa.

"Marita Kramer przyjechała do Rasnova jako liderka Pucharu Świata, ale nie wystartowała w żadnym z konkursów i wyjedzie ze 151-punktową stratą do Niki Kriznar. Powód? Niejednoznaczny, a później negatywne wyniki testów na koronawirusa. Austriaczka nie została dopuszczona do rywalizacji, choć i tak musiała pojawić się na skoczni, gdzie mieści się centrum testowe" - pisał w piątek o całej sytuacji Jakub Balcerski.

Zobacz wideo Ekspert tłumaczy dziwne oceny sędziów w skokach. "Problem jest systemowy"

W niedzielę do tych wydarzeń odniosła się sama Kramer, która wyraziła ubolewanie zaistniałą sytuacją, po czym zapewniła, że już nie może się doczekać występów na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Austriaczka wstawiła post na Instagramie ze zdjęciem, na którym ma łzy w oczach. 

Germany WCup Ski JumpPolska siódma w mikście! Zacięta walka o zwycięstwo, decydował ostatni skok Graneruda!

"Kilka słów o moim weekendzie. Ciężkim i trudnym do zrozumienia. Otrzymałam fałszywie pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie mogłam wziąć udziału w zawodach pomimo kilku kolejnych wyników negatywnych. Utrata żółtego plastronu w taki sposób jest trudna do zrozumienia, ale to niestety część tego zwariowanego sezonu. Mam jednak i dobre wieści: Po raz kolejny otrzymałam negatywny wynik testu, dzięki czemu mogę wziąć udział w mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Nie mogę się doczekać. Ostatnie przygotowania w domu i znowu będę mogła skakać, czyli robić to, co daje mi najwięcej frajdy" - napisała Marita Kramer. 

 

Prezentacja Austrii przed konkursem miksta w RasnovieNikt lepiej by tego nie wymyślił! Zabawna prezentacja składu Austriaków! [WIDEO]

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie rozpoczną się 23 lutego. Panie będą rywalizować 25 lutego na skoczni normalnej (HS 106) oraz 3 marca na skoczni dużej (HS 137). Część z nich weźmie jeszcze udział w konkursie drużyn mieszanych, zaplanowanym na 28 lutego. 

Więcej o: