Gdzie i o której oglądać skoki w niedzielę? Kolejna szansa Polaków [STREAM]

Stefan Hula wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. W niedzielę będzie miał szansę na kolejne zwycięstwo. Gdzie i o której godzinie oglądać konkurs?

To był bardzo dobry dzień dla Polaków uczestniczących w Pucharze Kontynentalnym w Brotterode. W sobotnim konkursie zwyciężył Stefan Hula, a ogólnie w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech Biało-Czerwonych. Weteran polskich skoków wygrał z przewagą zaledwie 0,6 punktu nad drugim Austriakiem Markusem Schiffnerem. Na trzecim stopniu podium stanął Japończyk Junshiro Kobayashi. Spośród Polaków oprócz Huli w Top 10 konkursu znaleźli się jeszcze Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Zobacz wideo Dawid Kubacki o dyskwalifikacji Stękały: Mnie samemu zdarzało się podczas letnich zawodów stracić 1,5 kg

Wielki sukces Stefana Huli. Weteran polskich skoków wraca do dobrej formy. 

Minimalne różnice pomiędzy zawodnikami w czołówce były już po pierwszej serii. 34-letni Hula nie skoczył najdalej w pierwszej próbie, ale jego 113 metrów pozwoliło mu objąć prowadzenie i być liderem konkursu. Polak wyprzedzał o 0,2 punktu Japończyka Junshiro Kobayashiego, który poszybował 114,5 metra. Trzeci był Schiffner, który skoczył tyle samo co Stefan, ale tracił do Polaka 0,9 punktu. W drugiej próbie nasz Orzeł skoczył pięknie na odległość 115,5 metra, czym zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie. Na dodatek otrzymał od sędziów aż cztery noty po 19 punktów. 

Stefan HulaKapitalne zwycięstwo Stefana Huli! Czekał na to osiem lat. Świetny występ Polaków [WIDEO]

Polak skakał świetnie już od samego początku weekendu w Brotterode. Bardzo dobrze szło mu na treningach i wiele wskazywało na to, że może odnieść sukces. Ostatecznie doczekał się i zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego pierwszy raz od 2013 roku kiedy wygrał w Planicy. Kolejna szansa dla Stefana Huli i jego kolegów z reprezentacji już w niedzielę (21.02) kiedy to odbędzie się drugi konkurs.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Markus Schiffner przed Ulrichem Wohlgenanntem i Stefanem Rainerem. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 7. pozycję. 

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Gdzie i kiedy oglądać?

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode odbędzie się w niedzielę (21.02) o godzinie 10. Oficjalną transmisję będzie można obejrzeć jedynie online na stronie www.fem.tu-ilmenau.de.

AKTUALIZACJA: 

W niedzielnym konkursie obejrzeliśmy prawdziwy popis Polaków. Po ponad trzech latach przerwy najlepszy był Tomasz Pilch, na podium znalazł się również Maciej Kot. Więcej tutaj:

Fenomenalne zwycięstwo polskiego skoczka! Czekał na to ponad trzy lata. Świetne skoki całej kadryFenomenalne zwycięstwo polskiego skoczka! Czekał na to ponad trzy lata. Świetne skoki całej kadry

Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zakopane, 12 stycznia 2021Stoch byłby na podium! Tak wyglądają indywidualne wyniki konkursu w Rasnovie!

Więcej o: