Polska siódma w mikście! Zacięta walka o zwycięstwo, decydował ostatni skok Graneruda!

Polska zajęła siódme miejsce w konkursie drużyn mieszanych podczas PŚ w Rasnovie. Pasjonującą walkę o zwycięstwo do ostatniego skoku toczyły zespoły Norwegii i Słowenii, ale ostatecznie wygrał ten pierwszy dzięki dalekiej próbie Halvora Egnera Graneruda w drugiej serii zawodów.

Po serii próbnej można było zakładać, że polka drużyna podczas mikstu w Rasnovie powalczy o pozycje 6-7. Naszym rywalem od początku była nieźle spisująca się w Rumunii drużyna z Rosji. W serii próbnej nie udało się jej wyprzedzić, ale na początku konkursu było już lepiej. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki o dyskwalifikacji Stękały: Mnie samemu zdarzało się podczas letnich zawodów stracić 1,5 kg

Siódme miejsce Polski w mikście. Nie udało się pokonać Rosji

Po pierwszej serii Polska zajmowała szóstą pozycję, przed Rosją. Po skokach Anny Twardosz (84 metry) i Kamila Stocha (94 metry) przez moment zespół był nawet na czwartym miejscu, ale szybko je stracił po skoku Kamili Karpiel (82 metry) i spadł na siódmą lokatę. Jedną pozycję zdołał nadrobić Dawid Kubacki (94 metry).

Świetny skok Kubackiego, lepszy był tylko Granerud! Polska szósta w serii próbnej miksta!Świetny skok Kubackiego, lepszy był tylko Granerud! Polska szósta w serii próbnej miksta!

W finałowej rundzie po skoku Twardosz (83,5 metra) Polska znów była na siódmym miejscu. I ponownie awansowała dzięki Kamilowi Stochowi (95 metrów). Niestety, druga próba Kamili Karpiel (75,5 metra) sprawiła, że nie udało się pokonać Rosji i pozostaliśmy na siódmym miejscu. Nie pomógł nawet daleki skok Dawida Kubackiego (95 metrów), a strata do Rosji wyniosła 4,3 punktu.

Halvor Egner Granerud został zdyskwalifikowany po konkursie w RasnovieTrener Norwegów odpowiada na słowa Żyły: Nie wiem nic o żadnych ostrzeżeniach przed dyskwalifikacją

Długa walka Norwegii i Słowenii. Zadecydował ostatni skok Graneruda

Konkurs po długiej walce wygrała Norwegia, która triumf zapewniła sobie dopiero ostatnim skokiem Halvora Egnera Graneruda na 96,5 metra. Przed czwartą grupą drugiej serii obie drużyny miały takie same noty, ale 87 metrów Zigi Jelara zdecydowało, że Słoweńcy pozostaną na drugiej pozycji. Trzecie miejsce wywalczyła Austria.

Kubacki wyrasta na faworyta MŚ. Stoch znów na podium. Kubacki wyrasta na faworyta MŚ. Stoch znów na podium. "Wszystko bardzo dobrze przemyślane"

To dopiero drugi start polskiej drużyny w konkursie miksta w Pucharze Świata. Poprzednio w grudniu 2014 roku udało się zająć tylko czternaste miejsce. Kolejne zawody PŚ odbędą się dopiero po przerwie na mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Te zaplanowano w dniach 23 lutego - 7 marca. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: