Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach. Awans Polaków. Granerud dużo stracił

Ryoyu Kobayashi wygrał szalony, piątkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnowie. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej utrzymuje się Halvor Granerud, który w Rumunii został zdyskwalifikowany.

Szalony konkurs Pucharu Świata w Rasnowie padł łupem Halvora Graneruda. Ale Norweg ze zwycięstwa cieszył się krótko, bo został zdyskwalifikowany. Wobec tego zwycięzcą zmagań ogłoszono Ryoyu Kobayashiego, a drugie miejsce zajął najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, który popisał się znakomitym lotem w drugiej serii. W czołowej trzydziestce było sześciu reprezentantów naszego kraju. Pechowe, 31. miejsce, zajął Paweł Wąsek. Oprócz Graneruda zdyskwalifikowany został również wicelider klasyfikacji Markus Eisenbichler. Ostatecznie w konkursie w Rasnovie Norweg zajął 29. miejsce, za które dostał dwa punkty do klasyfikacji generalnej. Niemiec został skalsyfikowany na 30. miejscu i zdobył jeden punkt.

Zobacz wideo Dawid Kubacki o dyskwalifikacji Stękały: Mnie samemu zdarzało się podczas letnich zawodów stracić 1,5 kg

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich

Granerud stracił przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg ma 1542 punkty. Za jego plecami plasują się również zdyskwalifikowany w piątek Markus Eisenbichler oraz Kamil Stoch, który nadrobił dystans do Niemca. Skoczek z Zębu ma 944 punkty, Eisenbicher – 1018. Dalsze miejsca zajmują Robert Johansson i Dawid Kubacki, który w Rumunii zajął czwarte miejsce i wskoczył na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Anze Laniska. Tuż za jego plecami plasuje się Piotr Żyła.

Zawody Pucharu Świata w Rasnowie potrwają do soboty, gdy o 9:45 rozpocznie się konkurs drużyn mieszanych. Warto dodać, że w piątkowych zmaganiach mężczyzn udział wzięło zaledwie 48 skoczków.

Czołówka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata:

  1. Halvor Granerud – 1544 punkty
  2. Markus Eisenbichler – 1018
  3. Kamil Stoch – 944
  4. Robert Johansson – 774
  5. Dawid Kubacki – 758
  6. Anze Lanisek – 749
  7. Piotr Żyła – 743
  8. Ryoyu Kobayashi – 659
  9. Marius Lindvik – 612
  10. Karl Geiger – 566

Kolejny z Polaków, Andrzej Stękała, jest piętnasty (444 punkty). 27. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Jakub Wolny (146 oczek), a Klemens Murańka jest tuż za jego plecami (139 punktów). 38. jest Aleksander Zniszczoł (81 punktów), 43. Wąsek (62 punkty), a 57. Maciej Kot (17 czek).

Więcej o: