Fatalna godzina konkursu w Rasnowie! Kibice mogą mieć problem. Gdzie i kiedy oglądać skoki?

W najbliższy piątek skoczkowie będą rywalizować w ostatnim konkursie indywidualnym przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Niestety, godzina i dzień konkursu są złe dla pracujących czy uczących się kibiców. Gdyby ktoś nie mógł obejrzeć piątkowych skoków, to relacje live przeprowadzi również Sport.pl

Trener reprezentacji Polski, Michal Doleżal, zabrał do Rasnowa siedmiu skoczków: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę i Pawła Wąska. Do Oberstdorfu na Mistrzostwa Świata poleci pierwsza szóstka.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

PŚ w Rasnowie. Halvor Egner Granerud powalczy o pobicie rekordu Adama Małysza

W miniony czwartek na skoczni Trambulina Valea Carbunarii w Rasnowie, zamiast kwalifikacji, odbył się prolog. Jego zwycięzca otrzymał trzy tysiące franków. Wygrał go Niemiec Markus Eisenbichler, a najwyżej z Polaków sklasyfikowany był Kamil Stoch – 3. miejsce – i Piotr Żyła – 5. miejsce. Wcześniej odbył się konkurs pań, a na oficjalnym treningu najlepszy wynik spośród polskich kadrowiczów miał Dawid Kubacki.

W najbliższy piątek Norweg Halvor Egner Granerud stanie przed szansą pobicia dwóch rekordów. W przypadku wygranej lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie miał najwięcej zwycięstw w historii Norwegii, ale też pobije najlepszy wynik Adama Małysza z sezonu 2000/2001. Granerud wtedy będzie miał na koncie 12 zwycięstw w sezonie 2020/2021.

W całej swojej karierze do tej pory najwięcej zwycięstw (11 – przyp.red) w historii norweskich skoków miał Roar Ljoekelsoey. Tyle samo wygranych w jednym sezonie Pucharu Świata miał Adam Małysz. W piątkowym konkursie indywidualnym udział weźmie tylko 48 skoczków. Do Rumunii nie przyleciał m.in. Stefan Kraft, Bor Pavlovcić czy Anze Lanisek.

Nietypowy dzień i pora ostatniego konkursu przed MŚ

Kibice muszą pamiętać o nietypowej porze rozgrywania konkursu. Nie dość, że ostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Oberstdorfie odbędzie się w piątek, to jeszcze o 14:15. Pół godziny wcześniej rozpocznie się transmisja, którą będzie można obejrzeć w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. O godzinie 14:00 transmisja rozpocznie się na antenie TVP 1. Godzinę wcześniej rozpocznie się też relacja z serii próbnej na Sport.pl 

Konkurs indywidualny pań odbędzie się 19 lutego 2021 roku o godzinie 10:30. Transmisja będzie dostępna na antenie TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Więcej o: