Kamil Stoch wraca do formy. "Potrzebowałem kilku skoków, żeby załapać, o co chodzi"

Trzecie miejsce Kamila Stocha w prologu w Rasnovie może wskazywać, że Polak wraca do dobrej dyspozycji. Dwa z trzech jego czwartkowych skoków na rumuńskim obiekcie były dalekie i gwarantowały mu miejsca w czołówce. Skoczek dokonał kolejnych zmian w pozycji najazdowej. - Potrzebowałem kilku skoków, żeby załapać, o co chodzi, ale też, żeby samemu złapać kierunek - opisywał dla TVP Sport.

Stoch w drugim czwartkowym treningu w Rasnovie był czwarty, a w prologu poprawił się jeszcze o jedną pozycję i był najlepszym z polskich skoczków. Polak stara się wrócić do dobrej formy i poprawić pozycję najazdową, z którą zmagał się w trakcie bardzo nieudanych dla niego zawodów w Zakopanem.

Zobacz wideo Dawid Kubacki o dyskwalifikacji Stękały: Mnie samemu zdarzało się podczas letnich zawodów stracić 1,5 kg

Stoch o skokach w Rasnovie: Dla mnie to weekend, który muszę potraktować bardzo treningowo

- Dzisiaj było mnóstwo pracy. Może nie dużo nowych rzeczy, ale musieliśmy znowu zmienić trochę w tej pozycji najazdowej, która nie funkcjonowała w Zakopanem. Potrzebowałem kilku skoków, żeby załapać, o co chodzi, ale też, żeby samemu złapać kierunek - opisywał Stoch w rozmowie dla TVP Sport po prologu. - Trzeci skok był oddany na takim luzie: zrobię, co mam zrobić i będzie, co ma być, ale już w powietrzu czułem, że wszystko jest dobrze i będzie jednak tak, jak miało być - wskazał skoczek.

Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zakopane, 13 stycznia 2021Świetny skok Kamila Stocha w prologu! Dobra forma Polaków w Rasnovie

- Dla mnie to jest po prostu kolejny weekend, ale taki, który muszę potraktować bardzo treningowo. Tak jak teraz: był super skok w kwalifikacjach, ale emocje zeszły już trochę na bok i wiem, że muszę tu walczyć do końca: trzymać się w ryzach i robić to, co mam zaplanowane - tłumaczył Kamil Stoch.

Andrzej Stękała po zawodach Pucharu Świata. Zajął drugie miejsce. Zakopane, Wielka Krokiew, 13 lutego 2021 Problem Stękały został rozwiązany. "Andrzej popełnił błąd"

"Muszę wydrapywać spod śniegu każdy pozytywny efekt"

- Jest trudno, ale nic nie dostaję tutaj za darmo. Muszę wydrapywać spod śniegu, że tak powiem, każdy pozytywny efekt. Ale to poświęcenie, na które mnie stać i jestem gotowy. Nie pierwszy i nie ostatni raz się z tym mierzę - stwierdził Stoch dopytywany o "walkę z detalami w swoich skokach".

Dawid Kubacki podczas konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskichCo za bomba Kubackiego! Przeskoczył wszystkich! Mocni Polacy

Już w piątek zawodnicy wezmą udział w jedynym konkursie indywidualnym w Rasnovie. W sobotę przewidziano rywalizację drużyn mieszanych. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: