Co za bomba Kubackiego! Przeskoczył wszystkich! Mocni Polacy

Co za fantastyczny skok! Dawid Kubacki przeskoczył rywali podczas drugiego czwartkowego treningu w Rasnovie! Pozostali Polacy też nie mogą narzekać na formę.

Tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Oberstdorfie skoczkowie będą mieli okazję rywalizować na skoczni w rumuńskim Rasnovie. Trener biało-czerwonych, Michal Doleżal, do Rasnova i Oberstdorfu zabrał najsilniejszą kadrę. Polskę w najbliższych dwóch dniach w Pucharze Świata będą reprezentowali: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Paweł Wąsek. W czwartek, na pierwszym treningu, najlepszy z Polaków był Kubacki, który zajął drugie miejsce, tuż za Halvorem Egnerem Granerudem. TOP 10 zamknęli Wąsek i Wolny. Co ciekawe: Stoch był dopiero 29.!

Zobacz wideo Dawid Kubacki o dyskwalifikacji Stękały: Mnie samemu zdarzało się podczas letnich zawodów stracić 1,5 kg

A jak poszło Polakom w drugiej serii próbnej?

Nietypowa godzina skoków w czwartek. Gdzie i o której oglądać skoki w Rasnovie? [TRANSMISJA TV]Nietypowa godzina skoków w czwartek. Gdzie i o której oglądać skoki w Rasnovie? [TRANSMISJA TV]

Genialny skok Kubackiego

Klemens Murańka, trochę niespodziewanie, osiągnął 97 metrów i zajął 14. miejsce. Wolny skoczył o półtora metra krócej, ale go wyprzedził i był 12. Na 6. lokacie znalazł się Stękała, który osiągnął 94.5 m. Przed nim był Żyła (94 metry) i Stoch (91 metrów).

Najdalej skoczył Kubacki, który nie miał sobie równych i pewnie wygrał drugą serię próbną. Polak wyprzedził na podium Graneruda i Roberta Johanssona.

O godzinie 14:30 rozpocznie się prolog mężczyzn. 

Więcej o: