Nietypowa godzina skoków w czwartek. Gdzie i o której oglądać skoki w Rasnovie? [TRANSMISJA TV]

W czwartek skoczkowie rozpoczną rywalizację w ostatnich zawodach Pucharu Świata przed MŚ w Oberstdorfie. Zmagania odbędą się na skoczni w rumuńskim Rasnovie. Gdzie i kiedy oglądać prolog z udziałem polskich skoczków? Transmisja TV.

Trener biało-czerwonych, Michal Doleżal, do Rasnova i Oberstdorfu zabiera najsilniejszą kadrę. Polskę w najbliższych dwóch dniach w Pucharze Świata będzie reprezentował Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Paweł Wąsek. Pierwsza szóstka będzie od przyszłego wtorku reprezentować nasz kraj na najważniejszej imprezie w sezonie 2020/2021.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

PŚ w Rasnovie. Po raz pierwszy w sezonie skoczkowie będą rywalizować na normalnej skoczni

Tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Oberstdorfie skoczkowie będą mieli okazję rywalizować na normalnej skoczni. Rok temu w Rasnovie konkursy indywidualne wygrywali Niemiec Karl Geiger i Austriak Stefan Kraft. Swoje jedyne punkty w sezonie zdobył na tej skoczni Norweg Halvor Egner Granerud. Przez pewien czas zawody w Rumunii stały pod znakiem zapytania ze względu na wysokie, jak na obecną porę roku temperatury.

Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zakopane, 13 stycznia 2021Świetny skok Kamila Stocha w prologu! Dobra forma Polaków w Rasnovie

Do Rasnova przybyło zaledwie 49 skoczków – zabraknie między innymi Johanna Andre Forfanga, Domena i Petera Prevców, Anze Laniska, Michaela Hayboecka czy Stefana Krafta. W związku z tym organizatorzy, zamiast kwalifikacji, zorganizowali prolog, w którym jego zwycięzca otrzyma trzy tysiące franków. Po raz pierwszy w tym sezonie na tym samym obiekcie będą rywalizować mężczyźni i kobiety. Trener polskiej kadry, Łukasz Kruczek, zabrał do Rasnova Annę Twardosz, Kingę Rajdę, Joannę Szwab, Kamilę Karpiel, Nicole Konderlę oraz Wiktorię Przybyłę.

Gdzie i kiedy oglądać czwartkowe kwalifikacje i prolog?

Trening skoczków rozpocznie się w czwartek 18 lutego o 12:30. Prolog na skoczni Trambulina Valea Carbunarii ruszy dwie godziny później. Transmisja będzie dostępna od godziny 14:10 na antenie TVP Sport, stronie internetowej sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Kamil Stoch podczas PŚ w RasnovieKamil Stoch wraca do formy. "Potrzebowałem kilku skoków, żeby załapać, o co chodzi"

Panie rozpoczną skakanie od godziny 8:00 – wtedy rozpocznie się oficjalny trening. Półtorej godziny później odbędą się kwalifikacje, a o 10:30 rozpocznie się konkurs indywidualny. Transmisja z konkursu będzie dostępna od 10:15 na antenie TVP Sport, stronie internetowej sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Andrzej Stękała po zawodach Pucharu Świata. Zajął drugie miejsce. Zakopane, Wielka Krokiew, 13 lutego 2021 Problem Stękały został rozwiązany. "Andrzej popełnił błąd"

W czwartkowym prologu ostatecznie najlepszy był Niemiec Markus Eisenbichler, który wygrał przed Halvorem Egnerem Granerudem i najlepszym z Polaków, Kamilem Stochem. W piątek zawodników czekają pierwsze, a zawodniczki drugie zawody indywidualne w Rasnovie. Na sobotę przewidziano natomiast konkurs drużyn mieszanych.

Piątkowy plan skoków w Rasnovie:

  • 9:30 - kwalifikacje kobiet
  • 10:30 - pierwsza seria konkursu kobiet
  • 13:15 - seria próbna mężczyzn
  • 14:15 - pierwsza seria konkursu mężczyzn
Więcej o: