Jednak nie Zakopane? Inne polskie miasto może przejąć kolejne konkursy skoków

W niedzielę pojawiły się informacje, że Polska znowu może niejako uratować Puchar Świata w tym sezonie. Jest szansa, że w zamian za turniej Raw Air przejmiemy jeden weekend skoków lub nawet cały turniej. Na turniej są jednak bardzo małe szanse, a dużo bardziej możliwe jest zorganizowanie kolejnych konkursów w Wiśle.

- Bierzemy pod uwagę dwa warianty. Jeden to jest Zakopane, Wisła i Szczyrk, czyli przejęcie całości Raw Air, ale daje temu bardzo małe prawdopodobieństwo. Druga opcja jest taka, że zorganizujemy jeden weekend skoków i wtedy zagościlibyśmy prawdopodobnie w Wiśle - mówi sekretarz generalny PZN. Więcej informacji o finansach i ewentualnej pomocy ze strony Norwegów można zobaczyć tutaj:

Zobacz wideo

Jakie szanse na kolejne polskie konkursy?

- Skoro od sponsorów padły pytania, czy byśmy nie zrobili dodatkowych konkursów, to głupio byłoby nie siąść i nie porozmawiać - mówi nam Jan Winkiel. Sekretarz generalny PZN-u wyjaśnia, dlaczego nagle Polska zaczęła rozważać możliwość przejęcia części, a może nawet wszystkich konkursów, które w marcu miały się odbyć w Norwegii w ramach turnieju Raw Air, ale zostały odwołane. Więcej można przeczytać w tekście Łukasza Jachimiaka:

Więcej o: