Dawid Kubacki odpalił petardę! Nokaut w serii próbnej w Zakopanem

Świetny skok na 140 metrów Dawida Kubackiego zapewnił Polakowi zwycięstwo w prologu o Puchar TVP Sport przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata w Zakopanem. W najlepszej dziesiątce znaleźli się jeszcze dwaj Polacy - Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

Sobota w Zakopanem była szczęśliwa przede wszystkim dla Japonii i Polski. Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Pucharu Świata odniósł Ryoyu Kobayashi, który jednak jedynie o 0,3 punktu wyprzedził Andrzeja Stękałę. Polak pierwszy raz stanął wówczas na podium. W czasie pierwszego konkursu wiatr wiał z różną siłą i paru kierunków. Dzień później było inaczej.

Zobacz wideo Adam Małysz zaskoczony formą zawodników Stefana Horngachera

Dawid Kubacki wygrał prolog w Zakopanem! 140 metrów Polaka w pierwszym niedzielnym skoku!

W niedzielnym prologu wiało stale i mocno z tyłu skoczni, niekorzystnie dla zawodników. Prologu, bo odwołano kwalifikacje - ze względu na małą liczbę zgłoszeń na liście startowej wszystkich 50 zawodników dopuszczono do startu w konkursie. Rywalizacja toczyła się jednak o trzy tysiące franków szwajcarskich - nagrodę dla zwycięzcy pierwszej niedzielnej serii w Zakopanem

Dmuchacze na rozbiegu Wielkiej KrokwiDostali 150 zł, jest ich 18 i są wzorowo wytrenowani. Bohaterowie Zakopanego

I tym zwycięzcą został Dawid Kubacki, który uzyskał aż 140 metrów. Polak o 1,8 punktu wyprzedził Norwega Roberta Johanssona (130,5 metra) i Anze Laniska (125,5 metra) ze Słowenii. W najlepszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków - piąty Andrzej Stękała (126,5 metra) i siódmy Klemens Murańka (130 metrów).

Kamil StochPolska przejmie norweskie konkursy i zorganizuje nowy turniej w skokach? Norwegowie chcą dopłacić

Nieco słabiej spisali się 17. Jakub Wolny (127,5 metra), 22. Kamil Stoch (118 metrów), 25. Piotr Żyła (119,5 metra) i 30. Paweł Wąsek (119 metrów). Wiatr z tyłu utrudnił skoki całej czołówki stawki - zaledwie 116 metrów uzyskał 31. Markus Eisenbichler, a 122,5 metra lider klasyfikacji generalnej PŚ, Halvor Egner Granerud, który był na 27. pozycji.

Piękna baśń polskich skoków narciarskich. Nowy bohater. Piękna baśń polskich skoków narciarskich. Nowy bohater. "O kurdeee! Ja nie mogę"

Początek pierwszej serii drugiego konkursu w Zakopanem już o 16:10. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: