Fatalne wieści dla kibiców skoków, turniej Raw Air odwołany!

Turniej Raw Air w sezonie 2020/21 się nie odbędzie - poinformował FIS. Odwołanych zostało w sumie ok. 30 turniejów Pucharu Świata w różnych dyscyplinach, w tym w skokach czy w narciarstwie alpejskim. Powodem są restrykcje w podróżowaniu oraz organizowaniu turniejów nałożone przez norweski rząd.

Potwierdziły się najgorsze przewidywania kibiców sportów zimowych. Norweski Związek Narciarski poinformował, że w związku z restrykcjami obowiązującymi w trakcie pandemii koronawirusa odwołane zostaną wszystkie zawody Pucharu Świata w tym kraju, w tym turniej Raw Air, który miał się odbyć od 12 do 21 marca na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund, a także zmagania w kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich.

Zobacz wideo "Jak to bez telemarku? - spytają tradycjonaliści. Skoki to odległość i styl"

Raw Air 2021 się nie odbędzie. FIS poinformuje o potencjalnym przełożeniu konkursów

"W związku z restrykcjami nałożonymi przez norweski rząd, Norweski Związek Narciarski nie będzie w stanie zorganizować w tym sezonie więcej zawodów. Turniej RAW AIR został odwołany. Podamy informacje o potencjalnym przełożeniu zawodów" – czytamy w komunikacie FIS na Twitterze. 

Raw Air. Kamil StochZamieszanie ws. turnieju Raw Air. Impreza może ominąć legendarną skocznię

Raw Air 2021 anulowane. Działacze liczyli na to, że rząd uchyli furtkę dla sportowców, ale nic z tego

W środę Norwegowie ogłosili, że przedłużają restrykcje do końca lutego. Lokalni działacze, którzy liczyli, że rząd uchyli furtkę dla sportowców, się przeliczyli. Zdecydowali o odwołaniu zawodów, bo nie mogli pozwolić sobie na dwa tygodnie niepewności – Wolałbym nie podawać tak smutnej wiadomości – nie ukrywał minister kultury Abid Raja. Problemy może mieć lokalny związek narciarski. – W trzynastu krajach udawało się organizować zawody przy jednoczesnym minimalnym rozprzestrzenianiu się wirusa. Mieliśmy nadzieję, że dostaniemy zgodę na organizację imprez, ale do tego nie doszło. To martwi nas przede wszystkim ze względów finansowych. Międzynarodowe imprezy są naszym głównym źródłem dochodu, z którego finansujemy szkolenie młodzieży – zwracał uwagę Erik Roste, szef federacji.

Raw Air 2021 odwołane. Norwegowie zamknęli granice

Zorganizowanie turnieju Raw Air w tym roku już jakiś czas temu stanęło pod znakiem zapytania. Norweski rząd podjął decyzję o zamknięciu granic dla osób, które na stałe nie mieszkają w kraju. Decyzja ta była związana z pandemią koronawirusa i odkryciem nowej, brytyjskiej mutacji. Winą za jej sprowadzenie do Norwegii obarczeni zostali pracownicy tymczasowi.

Więcej o: