PŚ w skokach w Zakopanem. Gdzie i o której oglądać? Transmisja tv, stream online

Puchar Świata w skokach narciarskich po raz kolejny w tym sezonie zawita do Zakopanego. Gdzie i kiedy oglądać polskich skoczków? Transmisja TV, stream online.

Zawody Pucharu Świata po raz kolejny odbędą się w Zakopanem. Wszystko jest spowodowane pandemią koronawirusa. Pierwotnie w ten weekend skoczkowie mieli rywalizować w ramach próby przedolimpijskiej w chińskim Zhangjiakou. Zamiast tego najlepsi zawodnicy sezonu przyjadą w polskie Tatry. Będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie. Przed rozpoczęciem imprezy odbędą się jeszcze tylko zawody w rumuńskim Rasnovie.

Zobacz wideo Halvor Egner Granerud zmierza po Kryształową Kulę. "Rok temu myślał o zakończeniu kariery"

Zakopane było w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich gospodarzem cyklu w dniach 15-17 stycznia. 16 stycznia odbyła się w stolicy polskich Tatr rywalizacja drużynowa, w której biało-czerwoni zajęli drugie miejsce. Dzień później indywidualnie zwyciężył Marius Lindvik.

Porównanie wysokości po wyjściu z progu podczas skoków Halvora Egnera Graneruda (z prawej strony) i Kamila Stocha (z lewej strony) w drugiej serii konkursu w KlingenthalGranerud największym dominatorem w historii skoków? Rekord Małysza zagrożony!

Tydzień temu zawody odbywały się w niemieckim Klingenthal. Dwukrotnie zwyciężał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. W pierwszym konkursie w sobotę drugie miejsce zajął Kamil Stoch

Michal Doleżal powołał kadrę na Zakopane. Koronawirus w reprezentacji Polski.

Trener polskiej kadry Michal Doleżal niestety nie wykorzysta limitu zawodników na zakopiańskie konkursy. W naszej drużynie zobaczymy nie 12 a 11 zawodników. Zabraknie Jarosława Krzaka, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. - Trener Doleżal nie mógł wystawić Jarka Krzaka, który w ubiegłą niedzielę zasygnalizował złe samopoczucie i poddał się prywatnie testowi na koronawirusa. Wynik pozytywny testu wykluczył Jarka z treningów i aktualnie przebywa na kwarantannie. Nie miał kontaktu z kadrą i sztabem - napisał portal Skaczemy.pl należący do Adama Małysza. Tym samym w Zakopanem wystartują Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Halvor Egner Granerud z 1406 punktami. Za nim na podium znajdują się Markus Eisenbichler i Kamil Stoch. W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze dwóch Polaków. Czwarty jest Piotr Żyła, a szósty Dawid Kubacki

Telemark to przeżytek! Koniec z sędziami i zaparowanymi okularami - naukowcy chcą rewolucji w skokachTelemark to przeżytek! Koniec z sędziami i zaparowanymi okularami - naukowcy chcą rewolucji w skokach

Zawody Pucharu Świata w skokach w Zakopanem. Gdzie i kiedy oglądać?

W piątek (12.02) o godzinie 16:00 odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Transmisja w Eurosport 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz Eurosport Playerze.

W sobotę (13.02) o godzinie 16:00 odbędzie się konkurs indywidualny. Transmisja w Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz Eurosport Playerze.

W niedzielę (14.02) na godzinę 14:45 zaplanowane są kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego. Transmisja w Eurosport 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz Eurosport Playerze. O 16:10 natomiast ma się rozpocząć pierwsza seria konkursu indywidualnego. Transmisja w Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz Eurosport Playerze.

Więcej o: