Alarm w kadrze skoczków na M¦J! Pozytywny wynik testu, cała kadra na kwarantannie

Oficjalne konto M¦J poinformowało na swoim profilu w mediach społeczno¶ciowych, że jeden z polskich skoczków, którzy pojechali na mistrzostwa ¶wiata juniorów miał pozytywny wynik testu na obecno¶ć koronawirusa. Cała kadra została poddana kwarantannie.

-W ramach testów przed zawodami Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti, jeden z członków polskiej drużyny skoków narciarskich uzyskał wynik pozytywny na obecność Covid-19. Został natychmiast umieszczony w izolacji i nie ma dostępu do innych zawodników - czytamy we wpisie na Twitterze. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Dawid Kubacki otrzymał zaniżoną notę od za lądowanie podczas drugiego skoku w KlingenthalKomentator skoków przeprasza za nazwanie sędziego pajacem. "Nie chcę tak zdobywać sławy"

Koronawirus w polskiej kadrze przed MŚJ w skokach narciarskich

- Wszyscy mieli robione powtórne testy, i jeden dalej wyszedł pozytywny, reszta negatywna. Trwają rozmowy z fińskim sanepidem, co dalej - napisał nasz dziennikarz Piotr Majchrzak. Bo skoczek, który ma pozytywny wynik jest izolowany, ale reszta naszej drużyny znalazła się na automatycznej kwarantannie. Reprezentacja Polski przebywa w Lahti od blisko tygodnia, wszak w weekend biało-czerwoni uczestniczyli w zawodach FIS Cup w Lahti i przed wyjazdem mieli robione badania na obecność koronawirusa i były one negatywne. 

Halvor Egner Granerud wygrał w Klingenthal dzięki pokerowej zagrywce swojego trenera, Alexandra Stoeckla"To był ruch geniusza". To trener wygrał konkurs Granerudowi! Norweski ekspert zachwycony

Na czwartek 10 stycznia zaplanowano indywidualny konkurs MŚJ w Lahti, a na 11 konkurs drużynowy. W kadrze Polski znaleźli się: Mateusz Gruszka (AZS Zakopane), Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra), Arkadiusz Jojko (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Kacper Juroszek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) i Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane).

Więcej o: