Jest decyzja ws. zawodów PŚ w Rasnovie! Ostatnie zawody przed MŚ

Zawody Pucharu Świata w Rasnovie odbędą się zgodnie z planem - poinformował Mateusz Leleń, dziennikarz TVP Sport.

Zawody w Rasnovie mają odbyć się w terminie w 18-20 lutego. Konkursy zorganizowane zostaną na kompleksie skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97). Nietypowe, bo w Rumunii czekają nas także skoki mieszane (20 lutego), czyli rywalizacja kobiet i mężczyzn - jedyny taki konkurs w tym sezonie. Program zawodów zakłada także jeden konkurs indywidualny mężczyzn (19 lutego) oraz dwa konkursy indywidualne kobiet (18-19 lutego).

Zobacz wideo Śnieżne mecze, sędzia-antybohater i nokaut "latającym kolanem" [#PoWeekendzie 5-7.02]

Germany Nordic Skiing CombinedGranerud odłączył się od reprezentacji Norwegii. Specjalne środki ostrożności

PŚ w skokach narciarskich. Zawody w Rasnovie niezagrożone

Już dwa tygodnie temu dyskutowano o konkursach w Rasnovie, ale wtedy chodziło o sytuację związaną z koronawirusem. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oraz Rumuński Związek Narciarski (FRSB) ogłosiły wtedy, że warunkiem wystartowania Rumunii jest negatywny wynik testu, a badanie nie może być wykonane wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem.

Później na przeszkodzie stanęła jednak pogoda, bo w Rasnovie temperatury w ostatnich dniach były wysoko powyżej zera a na skoczni brakowało śniegu. Mateusz Leleń z TVP Sport donosi jednak, że na weekend PŚ w Rumunii - który będzie ostatnią próbą przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie - prognozy są optymistyczne i organizacja konkursów nie jest już w żaden sposób zagrożona.

Najbliższe zawody PŚ odbędą się w ten weekend w Zakopanem, gdzie zaplanowane są dwa konkursy indywidualne. 

Więcej o: